• BIST
  1314.25
 • Dolar
  7,8837
 • Euro
  9,3357
 • Altın
  465,8930
0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Ocak 2019 Salı 11:53:00 - Güncelleme:15 Ocak 2019 Salı 13:02:00

Bahçeli'den CHP'ye YSK tepkisi: Tanımıyorsa buyursun seçime de girmesin

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu, yaklaşam yerel seçimler öncesi YSK'nın kararlarını tanımadığını açıklayan CHP'ye çattı 'Tanımıyorsan seçime de girme' dedi.

MHP lideri Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı'nın devamlılığı konusunda MHP'nin kararının net olduğunu belirten Bahçeli, 'Kimin ne söylediğinin bir anlamı yoktur. Biz Türkiye'nin yanındayız. Türk Milleti ne diliyorsa ne istiyorsa onu diliyor onu seslendiriyoruz' dedi. CHP'nin YSK'ya yönelik eleştirilerine de değinen Bahçeli 'CHP, YSK'yı tanımıyorsa buyursun seçime de girmesin' diyerek tepki gösterdi. Cumhur İttifakı'na karşı yapılmaya çalışılan zillet ittifakının 31 Mart'ta duvara toslayacağını kaydeden Bahçeli 'Amaçları yerel seçimlere gölge düşürmektir. 31 Mart'ta yiyecekleri şamarla silinip gidecekler.  31 Mart'a şaibe bulaştırmak, seçim sonuçlarını karalamak için provokasyona karışma siyasi ahlakla bağdaşacaktır. Kınayı hazırlamışlar 1 Nisan sabahını bekliyorlar. Kinlerini bilemişler 1 Nisan'ı bekliyorlar. Esasen başlarına geleceğini biliyorlar, çatılarının uçacağının farkındalar' dedi.
 

 


İşte Bahçeli'nin o açıklamaları

CUMHUR İTTİFAKI'NIN YAŞAMASI KONUSUNDA KARARIMIZ KARARDIR

 

Yarım asırlık mazimizle Türkiye'nin geleceğine talibiz. Cumhur İttifakı'nın yaşaması konusunda kararımız karardır. Bir daha sistem tartışmalarının doğmaması, bir daha 15 Temmuzların olmaması için kararlıyız. Kimin ne söylediğinin anlamı yoktur, biz Türkiye'nin yanındayız. Biz Türk milleti ne diliyorsa, ne istiyorsa onu diliyor, onu seslendiriyoruz. Gocunan varsa gocuk giysin. Vicdanı değilse bile bedeni ısınır. Cumhur İttifakı'na laf sokanlar, partimizi eleştiri yağmuruna tutanlar boşuna heves etmesin. Bugün de duruşumuzdan bir adım geri atan, karanlığa göz kırpan bunların alayı gibi namert olsun.
 

 

CHP'Lİ KAN SULANDIRILAR...

CHP'li bazı kan sulandırıcılar, yönlendirildiğini hem şahsımı hem de sayın Erdoğan'ı bu odağın yönettiğini ileri sürmektedir. Bu zavallı bedbahtlar fazla film izliyorlar. Nasılsa işleri güçleri yok canları sıkıldıkça tezvirat üretiyorlar. Bu iddia sahiplerine diyorum ki, karpuzlar kabak çıktı, hayaller kabus olarak size döndü. Hala uslanmadınız, hala terbiye bulamadınız. MHP'yi yönetecek, istikamet çizecek iç ve dış odaklar ne olmuş ne de olacaktır. MHP yalnızca Allah'ın huzurunda eğilir, yalnızca milletten talimat alır yalnızca millete hizmet eder. Asıl CHP'yi kim yönetiyor, kimler sokağa itiyor bunu söyleyin.

31 MART'TA YİYECEKLERİ ŞAMARLA SİLİNİP GİDECEKLER...

Muğlak siyasetlerini yönetmek için müfterilikten medet umanlar kimlerin kuklası olduklarını söylesin, gereğini yapalım. Değerlerimize yabancı kalanların bunu itiraf edecek ne cesaret ne iradeleri vardır. Tuzağa düşmüşler acıyanları yok. Ne var ki Türkiye'yi tutsak alamayacaklar, MHP'yi ve Cumhur İttifakı'nı çukura çekemeyecekler. 31 Mart'ta yiyecekleri şamarla silinip gideceklerdir.

MİLLİ VE MANEVİ MİRASA LEKE DÜŞÜRÜLMESİN

Herkes ayağını denk almalı, kendine gelmelidir. Bu vatan sahipsiz değildir. Bu millet çaresiz değildir. Hakka hürmet, adalete riayetle her sorunun üstesinden mutlaka gelinecektir. Yeter ki birlik ve beraberlikten sapılmasın. Milli ve manevi mirasa leke düşürülmesin.

KINAYI HAZIRLAMIŞLAR 1 NİSAN SABAHINI BEKLİYORLAR

Ülkemiz tarihi bir dönemeçtedir. Bölgesel meseleler ağırlaşmaktadır. Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Lazım gelen tedbirleri alıyoruz. Felaket senaryolarını sahneye çıkarmak için sabırsızlıkla bekleyen zilletleri biliyoruz. CHP'liler YSK'yı tanımıyormuş. Hayali seçmenler oluşturuluyormuş. Bu iddialardaki amaç 31 Mart'ı gölgelemektir. CHP, YSK'yı tanımıyorsa buyursun seçime de katılmasın. Katılacaksa iddialarını açıklasın. Ya suç duyurusunda bulunsun, ya da YSK harekete geçsin. 31 Mart'a şaibe bulaştırmak, seçim sonuçlarını karalamak için provokasyona karışma siyasi ahlakla bağdaşacaktır. Kınayı hazırlamışlar 1 Nisan sabahını bekliyorlar. Kinlerini bilemişler 1 Nisan'ı bekliyorlar. Esasen başlarına geleceğini biliyorlar, çatılarının uçacağının farkındalar.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ YIKMANIN PEŞİNDELER

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yıkmanın peşindeler. Elbette buna müsaade etmeyeceğiz. Zillet ittifakı duvara toslayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini'nin kazasız belasız devamını önemli bir görev addediyoruz. 31 Mart seçimlerini beka merceğinden analiz ediyoruz. 31 Mart 2019'da sadece belediye başkanı seçilmeyecek. Bütün kararların bir kişi tarafından alındığı sistemin Türkiye'nin bekası olarak anlatıldığını iddia ediyorlar. Tek bildikleri ezber. Bugünkü şartlarda Türkiye'nin beka sorunu olmadığını, 31 Mart'a da beka açısından bakılamayacağını söyleyenler belanın ta kendileridir. Biz bekanın yaşatılmasını istiyoruz. 15 Temmuz FETÖ ihanetine maruz kalmış bir ülkede beka sorunu nasıl konuşulmayacaktır. Türkiye'nin beka sorunu yoksa bu mücadele niye var?