İstanbul'da korku dolu anlar! İş insanının aracından çıkan kutu bomba paniğine neden oldu

İstanbul Sarıyer'de, bir iş insanının genel bakım için oto sanayiye getirdiği aracının altından çıkan kutu bomba paniğine neden oldu. Bomba uzmanlarının patlattığı kutudan takip cihazı çıktı

27.01.2020 17:05:00

Yayın Tarihi

27.01.2020 17:40:00

Güncelleme Tarihi
1/8

Olay, Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi 39. Sokak'ta 14.00 sıralarında meydana geldi. İsmini vermek istemeyen bir iş adamı, lüks aracının genel bakımını yaptırmak için oto sanayiye geldi.

2/8

Oto servisi çalışanı, alt bölümü kontrol etmek için asansörle kaldırdığı sırada, otomobilin arka salıncağına iple bağlanmış siyah bir kutu fark etti.

3/8

Servis çalışanın uyarısıyla kutuyu gören otomobilin sahibi bomba olabileceği ihtimaliyle polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak bomba imha uzmanı polisi bekledi.

4/8

Bomba imha uzmanı polis, özel kıyafetini giyerek otomobilin altındaki kutuyu kontrol etti. Bomba imha uzmanı polis, kutuyu otomobilin salıncağından çıkardıktan sonra sokak üzerinde fünyeyle patlattı.

6/8

Patlamanın ardından yapılan incelemede kutunun içinde takip cihazı olduğu tespit edildi.

7/8

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, takip cihazının iş adamının husumetli olduğu kişi ya da kişilerce aracın altına konulmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.