0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Aralık 2021 Pazartesi 09:00:00 - Güncelleme:27 Aralık 2021 Pazartesi 10:18:00

Dünyayı değiştirecek keşif... Petrolün içinde ham petrolü parçalayabilen mikroorganizma bulundu!

Kaynak: Akşam

ABONE OL

Çin'de ham petrolü parçalayabilen bir mikroorganizma keşfedildi. Bu gelişmenin, devasa ölçekte metan üretebilmeyi mümkün kılacak büyük bir keşif olduğu kaydedildi.

Çin'de bir petrol havzasında yapılan araştırmalarda ham petrolü parçalayabilen bir mikroorganizma keşfedildi. Uzmanlar, "Bu mikroorganizma yüksek miktarda metan üreterek uzay yakıtı maliyetlerini minimuma düşürebilir." dedi.

Doğu Çin'de bulunan Shengli petrol havzası bölgesinde yapılan araştırmalar sonucunda ham petrolü parçalayabilen bir bakteriye rastlandı.

Akşam'ın haberine göre, Çinli bilim insanları, deneyler sırasında bakterilerin en karmaşık hidrokarbonları bile parçalayabildiğini gözlemlediler. Araştırmacılar, devasa ölçekte metan üretebilmeyi mümkün kılacak büyük bir keşif olduğunu söylediler.

Bu bakterinin tüm gezegende hatta okyanusların derinliklerinde bulunduğu ortaya çıktı.

Bilim insanları, metanın ana sera gazlarından biri olmasına rağmen, uzay endüstrisinde roketler için yakıt olarak çok sık kullanıldığını vurguladı.

Etiketler : ÇİN PETROL Shengli petrol havzası Çinli bilim insanları
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes