• BIST
  1124.17
 • Dolar
  7,6604
 • Euro
  8,9115
 • Altın
  458,4930
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
16 Ekim 2019 Çarşamba 09:31:00 - Güncelleme:16 Ekim 2019 Çarşamba 09:31:00

İŞKUR güvenlik alımı başvuru şartları neler? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvenlik alımı başvurusu ne zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvenlik alımı yapıyor.İŞKUR güvenlik alımı başvuru şartları neler? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvenlik alımı başvurusu ne zaman? sorularının yanıtı merak ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı en ilkokul mezunu temizlik görevlisi ve en az lise mezunu güvenlik görevlisi istihdam etmek üzere 175 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR güvenlik alımı ile ilgili aramalar yoğunlaştı. İŞKUR güvenlik alımına başvurmak isteyen adaylar, başvuru koşullarını, başvuruların nasıl ve nereden yapılacağını öğrenmek istiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvenlik alımı başvuruları ile ilgili merak edilenler haberimiz içerisinde yer alıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İŞKUR güvenlik alımı yapacağını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı en ilkokul mezunu temizlik görevlisi ve en az lise mezunu güvenlik görevlisi istihdam etmek üzere 175 sürekli işçi alımı yapıyor. İŞKUR güvenlik alımı başvuru şartları neler? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvenlik alımı başvurusu ne zaman? sorularının yanıtı merak konusu oldu. Alıma başvurmak isteyen kimseler, başvurular ile ilgili süreci öğrenmek istiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvenlik alımı başvuruları ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde yer alıyor.

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.


 

İŞKUR GÜVENLİK ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 14 Ekim 2019 ile 18 Ekim 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI 

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak.

3) Güvenlik Görevlisi meslek kolu için en az ortaöğretim mezunu (Lise ve Dengi), Temizlik Görevlisi meslek kolu için ise en az İlköğretim mezunu olmak,

4) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, Güvenlik Görevlisi meslek koluna başvuracaklar için ise bu şartlar yanında ayrıca 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; • Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak. • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak. • Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak.

5) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Sözlü sınavdan önce ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

6) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

7) Hakkında Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

8) Adayların askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik durumu itibariyle muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya muaf olmak.

9) Adaylar Türkiye İş Kurumu tarafından (İŞKUR) yayımlanan listede sadece bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

10) Adayların Türkiye İş Kurumu tarafından  (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirlenen öğrenim durumundan mezun olmaları gerekmektedir.

11) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamaları gerekmektedir.

12) İşe alınacakların deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız feshedilecektir.     

13) İşe alınma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav ve işbaşı sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

14) Temizlik Görevlisi meslek kolu için görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak,15) Güvenlik görevlisi meslek kolu için görevini silahlı özel güvenlik görevlisi olarak devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak ve bunun yanında 5188 sayılı kanunda belirtilen sağlık şartlarına haiz olmak. 16) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

17) Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen unvanlardaki tercih ettikleri meslek kolunun gerektirdiği başvuru şartlarına haiz olması gerekmektedir.