0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Eylül 2021 Perşembe 22:57:00 - Güncelleme:30 Eylül 2021 Perşembe 23:20:00

Vakalar artarsa okullar kapatılır mı? Bakan Özer açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den vaka sayısına bağlı olarak okulların kapanıp kapanmayacağına yönelik, milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. "Vakalar artarsa okullar kapatılır mı?" sorusuna Bakan Özer yanıt verdi. Özer; "Şu andaki oranlarımız alarm verebilecek bir düzeye hiç ulaşmadı. Onun için tekrar söylüyorum: Okulları kapatmayacağız." dedi.

Bakan Özer; "25 Eylül tarihinden sonra yüzde oranının negatife düşme oranı artıyor, yani kapanan okullar gittikçe açılmaya başlıyor. Amerika'daki okulların yüzde 2'si kapalı. Türkiye'de kapanan sınıf oranları bile oldukça düşük." açıklamasında bulundu.

Bakan Özer; "Vakalar artar, okullar kapanabilir, toplumun buna alışması lazım. Önemli olan açık okulların varlığını sürdürmesi. Öğrencilerin çoğu okulda kalabilmek için zorunluluk olmasına rağmen sorumluluk duyarak aşı olmuşlar. Şu andaki oranlarımız alarm verebilecek bir düzeye hiç ulaşmadı. Onun için tekrar söylüyorum: Okulları kapatmayacağız." dedi.

Etiketler : Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullar yüz yüze eğitim
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX