• BIST
  110022
 • Dolar
  6,7688
 • Euro
  7,6343
 • Altın
  366,7990
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
06 Nisan 2020 Pazartesi 22:17:00 - Güncelleme:06 Nisan 2020 Pazartesi 23:43:00

Yeni tip koronavirüs tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yoğun bakıma alındı

Yeni tip koronavirüs tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yoğun bakıma alındı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, 27 Mart’ta yakalandığı koronavirüs belirtileri ağırlaşınca, hastaneye kaldırılmıştı. İngiliz basını Başbakanın durumunun ağırlaştığını ileri sürüldü. Hükümet Sözcüsü, Başbakan Johnson'ın solunum cihazına bağlı olduğu iddialarını yalanladı ancak öksürük ve ateş semptomlarının devam ettiğini açıklamıştı. Ancak son olarak yapılan açıklamalara göre, İngiltere başbakanı Boris Johnson'un durumu gittikçe kötüye gidiyor. Şuan yoğun bakıma alındığı belirtiliyor.

İngiltere'da Başbakanlık Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Johnson'ın durumunun öğleden sonra kötüleştiği ve doktorların tavsiyesiyle St Thomas’ Hospital hastanesinin yoğun bakımına alındığı kaydedildi.

Johnson'ın dünden bu yana doktor gözetimi altında tutulduğu kaydedilen açıklamada, "Bu öğleden sonra Başbakan'ın durumu kötüleşti. Sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine hastanedeki yoğun bakım ünitesine alındı." ifadesi yer aldı.

DIŞİŞLERİ BAKANI VEKALET EDECEK!

Başbakan'ın, Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın gerektiğinde kendi yerine vekalet etmesini istediği duyurulan açıklamada, Johnson'a mükemmel şekilde bakıldığı belirtildi.

Açıklamada Başbakan Johnson'ın Dışişleri Bakanı Dominic Raab'dan gerektiği durumlarda kendisine vekalet etmesini istediği belirtildi. Son olarak İngiliz Başbakan'ın 'mükemmel' bir tıbbi bakım aldığı vurgulandı.

SOSYAL MEDYA MESAJIYLA 'MORALİM YERİNDE' DEMİŞTİ

Dün gece hastaneye yatırılan Başbakan Jonsson Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda hastanede "rahat" bir gece geçirdiğini, moralinin "yerinde" olduğunu ve hükümet lideri olarak görevini sürdürdüğünü belirtti. Bununla birlikte hastanede müşahede altında tutulmaya devam edeceğini de sözlerine eklemişti.

11 GÜN ÖNCE KOVİD 19'A YAKALANMIŞTI

İngiltere Başbakanı'nın 11 gün önce yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkmıştı. Bu süre zarfında Johnson başbakanlık görevini evinden sürdürmüştü.

Fakat Johnson'ın yüksek ateş dahil koronavirüs semptomlarını göstermeye devam etmesi üzerine doktoru yeniden test istemiş ve İngiliz lider pazar gecesi yeniden hastaneye kaldırılmıştı.

SON MESAJI: HEP BİRLİKTE BU SALGINI YENECEĞİZ

Başbakanı Boris Johnson 27 Mart'ta Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Son 24 saatte hafif derecede semptomlar gösterdim ve koronavirüs testim pozitif çıktı. Şimdi kendimi izole ettim. Salgınla savaşıyoruz ve bu sebeple video konferans yoluyla hükümeti idare etmeye devam edeceğim. Hep birlikte bu salgını yeneceğiz" ifadelerini kullanmıştı.