0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Nisan 2020 Perşembe 14:38:00 - Güncelleme:30 Nisan 2020 Perşembe 14:38:00

Ünlü TikTok fenomeni Hanin Hussam ahlaksızlığa teşvik suçundan tutuklandı

TikTok fenomeni Hanin Hussam ahlaksızlığa teşvik ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Genç takipçilerini bu suça teşvik etmek ve onların ekonomik zayıflıklarından faydalanarak maddi çıkarlar elde etmek için kullanmakla suçlanan Hanin'in okuduğu üniversiteden de kovulacağı söyleniyor.

Hanin’in tutuklanmasına sebep olan olaylar, iki yıl önce bir internet uygulamasının sahibi olan Çinli bir şirketle sözleşme yapmasıyla başladı. Şirket, Hanin'e 20 video karşılığında ayda 400 dolar vermeyi teklif etti. Videolar çok izlenince ve takipçi sayısı artınca, Hanin şirket ile yeni bir anlaşma daha yaptı. Hanin'in takipçilerinin çoğunluğunu çocuklar ve gençler oluşturuyordu.

Hanin'in aldığı ücret, takipçi sayısıyla birlikte arttı.İnternetteki etkileşimi artan genç fenomen Çin’deki şirket yetkilileri ve Mısır’daki bir dizi insanla ‘profesyonel' ilişkileri de güçlendi. Tiktok’ta milyonlarca takipçiye ulaşan Hussam çalışma koşullarını ve iş tekliflerini hakkkında, “Ajansımda en çok itibara önem veriliyor. Tek ihtiyacınız olan; iyi bir aydınlatma, iyi bir atmosfer ve iyi bir görünüm. Hayatınızın kapılarını açacaksınız ki insanlar girip sizi iyi, güzel ve saygılı bir şekilde tanımaya başlasın. Her talebin 36 dolardan 2 bin, 3 bin, 4 bin dolara kadar değişen bir karşılığı vardır” dedi.

Başsavcı Hammade es-Savi konuya ilişkin yaptığı açıklamada şüphelinin toplumda aile ilkelerine ve değerlerine saldırmak, uluslararası internet ağındaki sosyal medya uygulamaları yoluyla özel siteler ve hesaplar kurmak, yönetmek, kullanmanın yanısıra genç kızları bu suça teşvik etmek ve onların ekonomik zayıflıklarından faydalanarak maddi çıkarlar elde etmek için kullanmakla suçlanacağını açıkladı.

Resmi bir açıklamada bulunan Kahire Üniversitesi, Hussam’ı ‘halkın ahlakını bozan, üniversitenin değerleri ve gelenekleri ile uyumlu olmayan davranışlar sergilediği için' hukuki işler bölümüne yönlendirildiğini duyurdu. Kahire Üniversitesi Rektörü Muhammed Osman el-Hişt yaptığı açıklamada, Hussam'ın okuldan atılabileceğini belirtti.

Etiketler : tiktok hanin hussam tutuklandı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes