0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
21 Aralık 2021 Salı 08:00:00 - Güncelleme:21 Aralık 2021 Salı 11:11:00

Türkiye-Ermenistan ''normalleşmesine'' destek verdiklerini açıkladılar

Kaynak: AA

ABONE OL

Fransa, Türkiye-Ermenistan 'normalleşmesine' tam destek verdiğini duyurdu. Açıklamada, iki ülke arasındaki normalleşme sürecinin 'Güney Kafkasya bölgesine daha fazla istikrar getirmeye ve bölgenin kalkınmasına sağlamaya yardımcı olmalıdır.' ifadesi yer aldı.

Fransa, Türkiye ve Ermenistan'ın, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için özel temsilciler atamasını desteklediğini açıkladı.

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Türk ve Ermeni yetkililerinin, iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için çalışmak üzere karşılıklı özel temsilciler atamalarını Fransa olarak memnuniyetle karşıladıkları belirtildi.

Açıklamada, Fransa'nın bu sürece tam destek verdiği vurgulanarak, iki ülke arasındaki normalleşme sürecinin "Güney Kafkasya bölgesine daha fazla istikrar getirmeye ve bölgenin kalkınmasına sağlamaya yardımcı olmalıdır." ifadesine yer verildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da tensipleriyle Türkiye'nin eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın Ermenistan Özel Temsilcisi olarak görevlendirileceğini söylemişti.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vaan Unanyan, Facebook'tan yaptığı açıklamada, "Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan, Ermenistan ve Türkiye arasındaki diyalog süreci kapsamında özel temsilci olacak." ifadesini kullanmıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX