• BIST
  1320.98
 • Dolar
  8,0017
 • Euro
  9,5328
 • Altın
  465,3060
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
30 Aralık 2016 Cuma 10:22:00 - Güncelleme:30 Aralık 2016 Cuma 14:40:00

Trump cephesinden Obama'ya sert tepki: Asıl hedef biz miyiz?

Obama yönetiminin, Rusya tarafından seçimlere müdahale edildiği gerekçesiyle Rusya'nın ABD'de bulunan iki elçiliğini kapatma ve 35 diplomatı sınırdışı etme kararının yankıları sürerken Trump cephesinden Obama'ya ilk tepki geldi

 

20 Ocak'ta görevi devralacak olan Donald Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway, yaptığı açıklamada Obama yönetiminin asıl hedefinin Donald Trump'ın Rusya politikasını kısıtlamak olabileceğini söyledi.

 

CNN'e konuşan Conway, "Bu kararın hedefi Donald Trump mı? Obama'ya birçok konuda hak verenler ve sempati duyanların birçoğu bile bugün yapılanların Trump'ı köşeye sıkıştırmak için olduğunu söylüyor. Bu kararın arkasında politik motivasyonlar varsa, bu çok üzücü olur. Demokrasilerde barışçıl değişimler bu şekilde yapılmaz." ifadelerini kullandı.

 

"SEÇİMDEN BU YANA TEK DUYDUĞUMUZ RUSYA"

 

Demokrat Parti'nin seçim mağlubiyetine bahane aradığını söyleyen Conway, "Seçimden bu yana tek duyduğumuz, Rusya, Rusya, Rusya. Seçimden beri sadece suçlamalar ve imalar var." şeklinde konuştu.

 

Clinton'ın Vladimir Putin yüzünden değil, salıncak eyaletlerde izlediği yanlış seçim stratejisi nedeniyle seçimi kaybettiğini belirten Conway; "Putin'in onu Pennsylvania, Wisconsin veya Michigan'da seçim çalışması yapmaktan alıkoyduğunu düşünmüyorum." dedi.

 

TRUMP İSTİHBARATÇILARLA GÖRÜŞECEK

 

Öte yandan, Obama yönetiminin Rusya kararının ardından bir açıklama yayınlayan Trump konuyla ilgili önümüzdeki hafta bir açıklama yapacağını söyledi.

 

Trump, "Ülkemiz için daha büyük ve daha iyi şeylere ilerleme zamanı. Yine de, ülkemiz ve onun harika insanları için, önümüzdeki hafta istihbaratçılarla bir araya gelip bu durum hakkında bilgi alacağım." ifadelerini kullandı.