0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mayıs 2019 Salı 08:00:00 - Güncelleme:28 Mayıs 2019 Salı 08:00:00

'Tahran'da harika insanlar var'

İran’da nükleer silah istemediklerini belirten Trump, 'İran'ın aynı liderlikle harika bir ülke olma şansı var. Rejim değişikliği aramıyoruz' dedi.

Japonya’da resmi ziyarette bulunan ABD Başkanı Donald Trump, İran'da bir rejim değişikliği arayışı içinde olmadığını söyledi. 

LİDER ÜLKE MESAJI 

Tahran'la anlaşma yapacaklarını düşündüğünü söyleyen Trump, “İran'dan birçok insan tanıyorum, bunlar harika insanlar. İran'ın aynı liderlikle harika bir ülke olma şansı var. Rejim değişikliği aramıyoruz, nükleer silah istemiyoruz, sadece bunu açıklığa kavuşturmak istiyorum” dedi. Trump daha önce İran konusunda yaptığı açıklamalarda, İran'daki rejimle İran halkının ayrılması gerektiğini söylemiş ve rejimin değişmesi gerektiği yönünde mesajlar vermişti. 

TUTUMA BOLTON AYARI 

Geçtiğimiz günlerde Amerikan medyasında çıkan haberlerde, Trump’la ABD'nin İran politikasına yön veren Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın arasının açık olduğu iddia edilmiş ve bunun İran politikasındaki şahin tutumda yumuşamaya sebep olabileceği öne sürülmüştü.

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX