0530 708 54 54
0530 708 54 54
07 Nisan 2022 Perşembe 17:00:00 - Güncelleme:07 Nisan 2022 Perşembe 17:00:00

Rusya: Ukrayna yeni bir anlaşma taslağı sundu, teklif İstanbul'da sunulandan farklı

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri operasyonunda 43. güne girildi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Ukrayna dün, İstanbul'daki toplantıda belirlenen hükümlerden sapan bir anlaşma taslağı sundu” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "ABD, Zelenski'yi savaşmaya devam etmeye zorluyor. Ukrayna ile görüşmeye devam edeceğiz, kendi taslak planımızı geliştireceğiz" ifadesinde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna gündemine ilişkin açıklama yaptı.

Lavrov'un açıklamaları şu şekilde:

-Ukrayna çarşamba günü Rusya'ya yeni bir anlaşma taslağı sundu. Ukrayna'nın taslağı İstanbul'da sunduğu tekliflerden farklı.

-Ukrayna'nın teklifi, Kırım ve Donbas'ın Putin-Zelenskiy görüşmesinde tartışılması yönünde, bu kabul edilemez.

-Ukrayna yeni anlaşmada daha önce üzerinde anlaşılmış olan askeri tatbikatların yapılması konusunu bizim onayımızı almadan değiştirmiş.

-Rusya Ukrayna ile müzakerelere devam edecek, kendi anlaşma taslağını geliştirecek. Lavrov Rusya başlangıçtaki taleplerini içeren kendi ilk anlaşma teklifini ilerletecek.

-Washington Zelenskiy'i savaşmaya devam etmesi için zorluyor.

Ayrıntılar geliyor...

Etiketler : Sergey Lavrov Zelenskiy Lavrov Rusya Rusya Ukrayna
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX