0530 708 54 54
0530 708 54 54
31 Temmuz 2022 Pazar 15:00:00 - Güncelleme:31 Temmuz 2022 Pazar 15:00:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "rakipsiz silah" demişti: Rusya tekrar hipersonik Zirkon seyir füzesi alabilir

Kaynak: Reuters

ABONE OL

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki aylarda Rus donanmasının, hipersonik Zirkon seyir füzesi alabileceğini söyledi. Putin, Zirkon seyir füzelerini "rakipsiz silah" olarak nitelendirmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Pazar günü Rus donanmasının önümüzdeki aylarda hipersonik Zirkon seyir füzesi alabileceğini söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı saldırılar devam ederken, Putin Rus donanmasının önümüzdeki aylarda hipersonik Zirkon seyir füzesini alabileceğini aktardı. Putin, bunun Rusya'nın çıkarlarına bağlı olduğunu dile getirdi.

Diğer yandan, Mayıs ayının sonlarına doğru Rus donanması uzun menzilli saldırı kabiliyetinin göstergesi olan Zirkon hipersonik füze denemesi gerçekleştirmişti.

PUTİN, "RAKİPSİZ SİLAH" DEMİŞTİ

Putin, Zirkon seyir füzelerini yeni nesil rakipsiz silah sistemlerinin bir parçası olarak nitelendirmişti. Ses hızından 9 kat hızlı hareket eden hipersonik silahlar, 1000 kilometre (620 mil) menzile sahip.

Rusya'nın geliştirmekte olduğu birkaç hipersonik füzeden biri olan Zirkon, Rus kruvazörlerini, fırkateynlerini ve denizaltılarını silahlandırmak için tasarlandı, hem düşman gemilerine hem de kara hedeflerine karşı kullanılabilir.

Etiketler : Vladimir Putin Zirkon seyir füzeleri Zirkon seyir füzesi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes