0530 708 54 54
0530 708 54 54
02 Nisan 2022 Cumartesi 22:14:00 - Güncelleme:02 Nisan 2022 Cumartesi 22:14:00

Kayıp Ukraynalı gazeteci Maks Levin ölü bulundu

Kaynak: AA

ABONE OL

Ukraynalı belgesel yapımcısı ve foto muhabiri Maks Levin'in Kiev yakınlarında ölü bulunduğu açıklandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, Telegram kanalından, belgesel yapımcısı ve foto muhabiri Maks Levin'in cesedinin dün Guta Mezhygirska köyü yakınlarında bulunduğunu açıkladı.

Yermak, Levin'in 13 Mart'ta Kiev'deki çatışma bölgesinde kaybolduğuna işaret etti.

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko da Telegram üzerinden Ukraynalı belgesel yapımcısının iki hafta önce yoğun çatışmaların yaşandığı Vishgorod bölgesinde kaybolduğunu doğruladı.

OLEKSİY CHERNYSHOW'UN DA AKIBETİ HENÜZ BİLİNMİYOR

Levin'in yaklaşık 10 yıldır çalıştığı Ukraynalı medya kuruluşu "LB.ua", belgesel yapımcısının "Rus saldırganlığının sonuçlarını belgelemek için" 13 Mart'ta asker ve eski fotoğrafçı Oleksiy Chernyshow ile Guta Mezhygirska'ya gittiğini açıkladı.

Medya kuruluşu, ikilinin araçlarından ayrılarak Moshchun köyüne yöneldiklerini ve o günden bu yana kendilerinden haber alınamadığını, Oleksiy Chernyshow'un da akıbetinin henüz bilinmediğini kaydetti.

Ukraynalı sivil toplum kuruluşu Kitle Enformasyon Enstitüsü, soruşturmaya ilişkin savcılık ön raporuna atıfta bulunarak, "silahsız" Levin'in "Rus birliklerine ait kurşunlarla" öldürüldüğünü açıkladı.

Etiketler : ukrayna Andriy Yermak Medya
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX