0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Haziran 2022 Cuma 13:00:00 - Güncelleme:10 Haziran 2022 Cuma 14:28:00

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'den Türkiye açıklaması: Görüşmelerde ilerleme kaydetmeyi hedefliyoruz

Kaynak: Reuters

ABONE OL

İsveç Dışişleri Bakanı Linde, Türkiye ile İsveç ve Finlandiya arasında gerçekleşen NATO üyeliği görüşmelerinde ilerleme kaydetmeyi hedeflediklerini söyledi.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, Türkiye ile NATO üyeliği üzerine yapılan görüşmelerde ilerleme kaydetmeyi hedeflediklerini söyledi.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırılarının ardından İsveç ve Finlandiya NATO'ya üyelik başvurusuna Türkiye'nin karşı çıkmasıyla üç ülke arasında müzakere görüşmeleri başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde İsveç ve Finlandiya heyetleri Ankara'da temaslarda bulunurken, İsveç'ten görüşmelere ilişkin açıklama geldi.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, "NATO üyeliğine ilişkin Türkiye ile görüşmelerde ilerleme kaydetmek istiyoruz. Amacımız Türkiye'nin gündeme getirdiği sorular hakkında yapıcı bir gelişme sağlamak." dedi.

Linde ayrıca, "Başvurumuz NATO'da geniş destek gördü." ifadelerini kullandı.

Etiketler : İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde TÜRKİYE NATO
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX