0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Ekim 2021 Pazartesi 19:04:00 - Güncelleme:18 Ekim 2021 Pazartesi 19:04:00

İsrail'in Kudüs'teki şiddeti devam ediyor

Kaynak: AA

ABONE OL

İsrail işgal altındaki Doğu Kudüs'te biri kadın 2 gazeteciyi gözaltına aldı. Polis bir çocuğun da aralarında bulunduğu bazı Filistinlileri darbetti.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Şam Kapısı çevresinde İsrail polisiyle Filistinler arasında gerginlik yaşandı.

İsrail polisi Filistinlileri dağıtmak için ses bombası kullanırken 10 yaşında bir çocuk ile bir kızın da aralarında bulunduğu bazı Filistinlileri darbetti.

Olayları takip eden biri kadın 2 Filistinli gazeteci de İsrail polisince gözaltına alındı.

SESSİZ İBADETİN SUÇ SAYILMAYACAĞI KARARI GERGİNLİĞİ TIRMANDIRDI

Öte yandan İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada ise Filistinlilerin Şam Kapısı'nda polise taş ve şişe attığı iddia edilirken, 3 kişinin de gözaltına alındığı ifade edildi.

Yahudi işgalcilere yakınlığıyla bilinen "Arutz Sheva" gazetesinde 6 Ekim'de yer alan haberde, İsrail'in Kudüs'teki Sulh Mahkemesinin Yahudilerin Harem-i Şerif'te "sessiz ibadetinin" suç sayılmayacağına hükmettiği ve bunun bir "ilk" olduğu yazılmıştı.

İsrail mahkemesinin söz konusu kararının ardından Kudüs'te yaşanan gerginlik tırmanışa geçti.

Etiketler : İsrail işgal İsrail polisi Filistinlileri Filistinli Doğu Kudüs
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX