0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Temmuz 2022 Perşembe 13:57:00 - Güncelleme:14 Temmuz 2022 Perşembe 13:57:00

Dünya kritik zirveyi böyle gördü: Gözler Erdoğan Putin zirvesinde! "Bu bir umut ışığı"

Kaynak: Sabah

ABONE OL

Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl ve gıda maddelerinin deniz yoluyla sevkine ilişkin Türkiye, Rusya, Ukrayna askeri heyetleri ile BM heyetinin İstanbul'daki toplantı düya basınında... Temel teknik konularda anlaşma sağlandığı, İstanbul'da koordinasyon merkezi kurulmasına kararlaştırıldığı öğrenilen zirveyi okurlarına aktaran gazeteler Tahran'da gerçekleşecek Erdoğan Putin zirvesini işaret etti...

Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl ve gıda maddelerinin deniz yoluyla sevkine ilişkin Türkiye, Rusya, Ukrayna askeri heyetleri ile BM heyetinin İstanbul'daki toplantı düya basınında...

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, "Türkiye'deki tahıl zirvesi olumlu bir adım" ifadelerini kullandığı zirvede İstanbul'da koordinasyon merkezi kurulmasına kararlaştırıldı. Zirveden çıkan sonuçların yanı sıra 19 Temmuz'da Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi arasındaki zirve de gündemlerindeydi.

GÖZLER TAHRAN'DAKİ ZİRVEDE

Amerikan Wall Street Journal gazetesinde yer alan haberde, İstanbul'da yapılan zirvede Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl ve gıda maddelerinin sevkine ilişkin bir anlaşmya varıldığı ancak bunun Putin tarafından da onauylanması gerektiğine dikkat çekildi. Başkan Erdoğan ve Putin arasında Tahran'da gerçekleşecek zirveye işarete eden yetkililerin bu görüşmede imzanın atılacağına inandığı ifade edildi.

Reuters'ta yeralan haberde ise, "Ukrayna tahıl ihracatı anlaşması önümüzdeki hafta imzalanacak" başlığı kullanılırken tahıl ihracatının yeniden başlatılacağı ifade edildi.

UMUT IŞIĞI!

The Guardian'daki haberde ise, gelecek hafta imzalanacak anlaşma ile Türkiye'nin milyonları açlık riskine maruz bırakan tahıl krizinde umut ışığı olduğu ifade edildi.

Etiketler : ukrayna tahıl rusya türkiye
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes