0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Şubat 2022 Pazartesi 11:02:00 - Güncelleme:28 Şubat 2022 Pazartesi 11:02:00

Belgeler sızdırıldı! Ruslar bunu hesaba katmadı! Güç sivillerde

Kaynak: Milliyet

ABONE OL

Ukrayna'da sivillerin pek çok bölgede Rus tanklarına ve zırhlı araçlarına karşı direndiği, bir kısmını tahrip ederek etkisiz hale getirdiği belirtiliyor. Rusya Sağlık Bakanlığı'ndan sızdırılan bir belge, Moskova'nın, Ukrayna'nın direniş göstermesini beklemediğini ve büyük kayıpların ardından bir “tıbbi acil duruma” hazırlandığını ortaya koydu.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişimi nedeniyle pek çok kentte şiddetli çatışmalar devam ederken, durum da sürekli olarak değişiyor. Bu durumun değişmesinde de, Ukraynalı siviller büyük rol oynuyor.

DİRENİŞ HESABA KATILMAMIŞ!

Rusya Sağlık Bakanlığı'ndan sızdırılan bir belge, Moskova'nın, Ukrayna'nın direniş göstermesini beklemediğini ve büyük kayıpların ardından bir "tıbbi acil duruma" hazırlandığını ortaya koydu.

İngiliz "ITV News" kanalının elde ettiği belgede, Rus istihbarat şeflerinin, Rusya'nın yaklaşık 50 bin asker kaybetmeye hazır olduğunu söylediği anlaşılıyor. Belgede, tıp şirketlerinden "Rusya'da hayat kurtarmaya ve insanların sağlığını korumaya yönelik faaliyetlere derhal katılmaları" da isteniyor. 25 Şubat tarihli belgeye göre "büyük bir sağlık acil durum" beklediği anlaşılan Rusya, Rus tıp şirketlerine, uzmanların ve çalışanların bilgilerini içeren bir listeyi Sağlık Bakanlığı'na göndermeleri talimatı verdi.

Etiketler : RUSYA UKRAYNA SAVAŞ ABD AB
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX