BAE Dışişleri Bakanı yine Türkiye'yi hedef aldı

BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan Türkiye karşıtı açıklamalarına bir yenisini ekledi. Daha önce Fahreddin Paşa'ya dil uzatan bakan, şimdi de Türkiye'yi İsrail'e benzetti.

19 Mart 2018 15:34 | Pazartesi - Güncelleme: 19 Mart 2018 15:58 | Pazartesi

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan, Türkiye karşıtı açıklamalarını sürdürüyor. Daha önce Medina müdafii Fahreddin Paşa'yı Araplardan para ve değerli yazmalar çalmakla suçlayan bakan, bu sefer de Türkiye'nin bölge ülkeler için tehdit unsuru olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE ARAPLAR İÇİN TEHDİT"

Resmi temaslar için Mısır'a giden BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan, Mısır Dışişleri Bakanı ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin arından kameraların karşısına geçen Al Nahyan Türkiye'ye karşı olan çirkin tutumunu devam ettirdi.

İSRAİL'E BENZETTİ

Fahreddin Paşa konusundan sonra ilk kez Türkiye'yi diline dolayan Al Nahyan, bu sefer de Türkiye'nin İsrail gibi, Araplar için tehdit olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanı, "Türkiye, İran ve İsrail Arap topraklarına karşı saldırgan tutumları nedeniyle bölge ve Araplar için tehlike arz ediyor." dedi.

FAHREDDİN PAŞA KÜSTAHLIĞI

Zayed, Türkleri 1916 yılında suç işlemekle suçlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını kendi Twitter sayfasında paylamıştı.

Arapça tweet'te Fahri Paşa adında bir Türk subayının suç işlediği, Araplardan para ve değerli yazmalar çaldığı iddia ediliyordu.