• Bist 100
  110115
 • Dolar
  5,7965
 • Euro
  6,4460
 • Altın
  275,5540
İstanbul
7 / 15
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Yarınlar bizim!..

Yaş ortalaması 24’un altında olan bir milli takım kadrosundan beklenen futbol kalitesinin çok üzerinde olgun bir futbol izleyince doğrusu insan hem keyifleniyor hem de geleceği olan güveni tavan yapıyor.

Mesela, sağlı sollu kanatlarda görevlendirilen Şener-Güray ile ilerdeki Emre Mor-Cengiz ikilisinin yarattığı armoni, savunma güveni, hücum kalitesini görünce insan ister istemez 2018 için bile hayaller kurar gibi oluyor.

14. dakikada takımı orkestra şefi sorumluluğuyla yönlendiren, karşı pres ile kazanılan topu kontratağa dönüştüren Oğuzhan’ın Emre Mor’a verdiği, ‘Alta at’ cinsinden gollük pası, tribünü ayağa kaldıracak olgunluktaydı. Tabi Emre Mor’un gollük vuruştaki ustalığı da.

Ahmet Çalık’ın attığı gol de güzelleme yazdıracak cinstendi.

İlk devre boyunca ciddi anlamda umutlandıran özellik ise sakin ama kararlı bir futbol oynanır oluşuydu. Üstelik taktik disiplin, temiz bir futbol eşliğinde bunların yapılır oluşu da dikkat çekiciydi.

Eğer, bir takım, kompakt, yani derli toplu, taktik disipline dayalı bir futbol oynuyorsa, düşük performanslı futbolcu hemen göze batıyor. Emre Çolak ve Cengiz Ünder, “Neden düşük profilde futbol oynuyor?” diye düşünürken, Cengiz Ünder sağlı sollu vuruşlarla sıra dışı bir gol attı.

Dün Eskişehir, yarının futbol milli takımını seyretti diyebiliriz. Bu durum tribünleri coşturdu, “Yarınlar bizim” tezahüratı yaptırdı. Daha ne olsun!

Turgay Renklikurt Diğer Yazıları