yazarresmi
Şafak Malatya

safaksinamalatya@gmail.com

24 Ekim 2017

TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

GERÇEK DERBİ

Rakamla 6.

Yazıyla da “ALTI” akredite yabancı basın mensubunun izlediği, bu arkadaşların içinde İngiltere ve İspanya’dan 1 tane bile basın mensubunun olmadığı Dünya derbiciğimizin ardından, özellikle ilk 45 her iki takımın oynadığı doyurucu oyun tatminkârdı. 2. devrede ki oyunun ilk yarıya oranla kısır bir görüntü vermesinin temel sebebi, Abdullah Avcı’nın hafta arası sergilediği vizyonsuz bakış açısıydı. Kimine göre bu bir strateji de olsa, Avrupa’da oynayan her takımın hedefi ülke puanı olmalıdır. Başakşehir’in daha diri bir kadro ile maça çıkması, Beşiktaş’ın bu kondisyon farkını kalite ile kapatma çabası içine girmesine neden oldu. İşte bu sebeple Beşiktaş’ın o alıştığımız kompakt oyunu yerine, daha bireysel hamlelerle sonuca gitmeye çalıştığını gördük.

Her ne kadar Monaco maçının kazanan 11’ini bozmamak adına bu oyuncu grubu ile sahaya çıktığı düşünülse de, Şenol Güneş’in forma adaletini bir kere daha net bir şekilde görmüş olduk. Tolgay Ali Arslan hak ettiği formaya, sergilediği muazzam formla sonunda kavuştu. Oğuzhan’a oranla daha diri bir oyun sergilemesi, Şenol Hocanın Monaco gibi, Başakşehir gibi diri takımlara karşı Tolgay tercihini mantıklı kılıyor.

Futbolun diline tercüman olma gayretimizi bir yana bıraktıktan sonra sıra elimize aldığımız kalemin hakkını vermekte. Belli ki bazılarına zaman zaman hatırlatmak gerekiyor. Hiç kimse şunu asla unutmasın. Biz 1453’ten beri.. 19 Mayıs 1919’dan beri millet olarak yekvücut olduk. Hiç düşmedik ki ayağa kalkalım!

Şafak Malatya Diğer Yazıları

Eksik

17 Kasım 2017

Beşiktaş'ı kolluyorlar

05 Kasım 2017

Ele inat

02 Kasım 2017

Neden?

18 Ekim 2017

34'lük delikanlılar

02 Ekim 2017