YAZARLAR

Çokomel

Tam filim kopuyor derken, ortaya karakter koymaya başladı çocuklar. Anadolu’nun sesi gümbür gümbür gelince kulağa, Şampiyon olduğunu hatırladı futbolcular.

Yapabileceklerinin farkına vardıkları her saniye, daha coşkulu oynadılar, keyif aldılar. Esame listesi ulaştığında, işte bu dedim! Zemin tam Türk futbolunun klişe yorumuyla gündeme oturmalık. Gün doğmuştu kır saçlı, göbekli, altın zincirli adama. Atiba-Medel oynar mıydı yan yana! Hem de iç sahada. Yoksa korkuyor muydu Şenol hoca? Bıraksana. Nasılsa herkes hoca! Kısır orta saha, yan top Atiba, bir de üzerine kısa Medel, al sana çokomel gibi orta saha! Biz pek anlamayız da, anlatalım yine sana. Oyuncu arama, tarama sırasında pas kalitesi ve oyun zekâsının ana kriteri şudur. Oyuncu topu aldıktan sonra maksimum 3 saniyesi vardır. Bu süre zarfında topu olumlu kullanabiliyorsa, o oyuncu pas oyununda ve akan oyunda başarılıdır. İşte dün akşam çokomelin bir tarafı olan Medel de bu süre 1.7 saniye! Yani Medel ortalamaya vurduğun zaman, aldığı topu 1.7 saniyede olumlu olarak kullanıyor.. Bu lezzeti en son Sergen Yalçın sunuyordu taraftara. İşte bu yüzden kısır değil, tam aksine 4üz babası oldu Medel – Atiba.

6 Gün önce tarihinin en değerli kurasını çekti Beşiktaş. Haliyle artçıları da oldu gündemde. Mesela yakın geçmişin modası çift isimli çocukların adını hep yanlış öğretmişler bize. 11 Aralık’tan bugüne o kadar çok Adolf tanıdım ki ülkemde! Neyse.. Biz bakalım işimize. Şenol hocama tavsiye, hırs insanı hüsrana sürükler. Azim ise başarıya. Azmet hocam.. Azmet!

Şafak Malatya Diğer Yazıları

Camia olmak

22 Mayıs 2018

Camia olmak

21 Mayıs 2018

Naftalin ve palavra

13 Mayıs 2018

Göstere göstere

08 Mayıs 2018

Mürcif

04 Mayıs 2018