YAZARLAR

Feto ne zaman ölecek?

15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminden sonra en fazla karşılaştığım soru bu oldu. Gerek televizyon programlarında ve gerekse her gittiğim yerde verdiğim konferanslarda, hep bu soruyla karşılaştım… Hala da devam etmektedir…. 

Bu soruya herkesin bunu biz de biliyoruz şeklinde karşılık vereceği cevabı önce yazalım: Allah bilir!.. 
Şimdi öncelikle bu konuda dillendirilen faraziyeleri sıralayalım: 
- ABD, kesinlikle iade etmez! 
- Çok sıkışırsa, öldürür! 
Evet en fazla dillendirilenler, bunlar!.. Bunlara ben de katılıyorum. İade etmeyeceğine ben de yüzde yüz eminim. Konsolosluğunda çalıştırdığı sıradan bir Fetocu yargı tarafından gözaltına alındığı için, henüz sonucu belli olmadığı halde kimyası bozulan Amerika, Feto’yu mu iade edecek?.. 
Buna, evet diyenin aklına şaşarım!.. Yüzde değil, milyonda bir bile böyle bir ihtimali düşünmem, aklımı ve 40 yıllık akademik potansiyelimi inkar etmem demektir! 
Bu olmaz, olamaz, olabilemez!.. 
Ha, buna rağmen Türkiye’nin talep ve uğraşları siyaseten doğrudur… Vermeyeceğini bile bile, biz bu kartı gündemde tutacağız!.. 
Peki, çok sıkışırsa, öldürür mü?.. 
Bu soru, Türk düşüncesinin makul sorusudur, ama Amerikan düşünce bandında yeri yoktur!.. 
Bizim sıkıştırmalarımız Amerikan siyaset ahlakında sivrisinek vızıltısıyla eş değerdir! 
Feto, ABD için öyle kullanılıp, son kullanma tarihi gelince, burnunu silip atacağı bir mendil değildir. Bunu yaparsa, kullanışlı elemanlarının güvenini kaybeder!.. 
O halde ne olacak?.. 
ABD, Feto’nun ölmesini kesinlikle istemez!.. Ama er-geç ölecektir. ABD de bunu önleyemez!.. Ama ABD, şunu istiyor: 
ABD, Feto aparatıyla, Türk Okulları maskesi altında 160 ülkede BEŞERİ İSTİHBARAT İSTASYONLARI kurdu… 
Şu andan sonra Feto’nun cismi önemli değil; ABD, bu istihbarat istasyonlarının geleceğini planlamaktadır. Amerika, bu istihbarat istasyonlarının geleceğinin Feto sonrası işleyişini dizayn edinceye kadar, Feto’nun yaşamasını ister. Bu dizayn bitince, ya ölümünü bekler, ya da kendisi biletini keserek tahtalı köye postalar!.. 
Mesele, Feto sonrası bu okulların geleceği ne olacak, meselesidir!.. Feto’nun şahsı değildir!.. ABD, kesinlikle bu okullardan vazgeçmeyecektir. Pensilvanyada yaşayan, CIA’nın kontrolündeki Fetonun yakın çemberinde yer alan seçilmişler(!) arasında şu anda gelecek için eleme işlemlerine başladığına adım gibi eminim. 
Bu işlemeler biter bitmez, Feto’nun sonu yakındır diye düşünebilirsiniz!

Prof. Dr. Mehmet Çelik Diğer Yazıları