YAZARLAR

yazarresmi
Prof. Dr. Mehmet Çelik

mehmetcelik@gunes.com

21 Nisan 2017

TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

CHP kahrından bağırıyor! 

Referandum sonrası CHP’nin durumu, milli piyangodan tek rakamla büyük ikramiyeyi kaybeden bahtsıza benziyor! 

Bağırıp-çağırması, Yüksek Seçim Kurulu'nu suçlaması, ipe-sapa gelmez iddialarla kafaları bulandırmaya çalışması, uğradığı şoktan!.. 

%51.4’e %48.6… Aman Allah’ım rüya mı görüyoruz şaşkınlığı… Bağırıp çağırması kahrından. 

Halk oylaması sürecinde CHP’nin ümitle, dua ederek yakalamak için çaba harcadığı hedef, %40 hayırı yakalamak!.. Hele hele bu %42-44 bandına varırsa, ballı börek olacaktı CHP için!.. 

%48.6’yı görünce, inanamadı, şoka girdi… Bakmayın halkoylaması sürecinde %60-65’lerden bahsetmelerine… Kuyruğu dik tutarak, %40’ı tutturma çabasındaydılar. 

Göreceksiniz, bu şaşkınlık süreci geçsin, %48-49’lar üzerinden geleceği inşa hayalleri kuracaklar. Hatta birçokları 2019’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığa bile şimdiden sulanmaya başlayacaklar… Haksız da sayılmazlar, Şunun şurasında %50 artı bir’e ne kalmış ki… Hadi, bu kadar yüksekten uçmasınlar, ikinci tura kalırsa, irili-ufaklı işbirlikleriyle %50 artı bir’i bulamazlar mı?.. Matematiksel olarak bulurlar bence!.. 

Bu açıdan Kemâl Bey 2019’da mutlu sona kavuşmak için bir tek şey yapması lazım, O da şu: Sadece beni dinleyecek! 

Sonuç Garanti!.. 

Hocam, ne diyeceksen Kemal Bey’e yaz da biz de bilelim diye kimse boşuna heveslenmesin… Tayyipçiler’e kopya vermek istemiyorum. Tayyip Bey, bu fâni hayatta bütün koltukların tadını aldı… Yeter!... Ne de olsa kardeşiyiz, biraz da Kemal Bey o tadı tatsın!.. 

Yemini billah samimiyim, samimi olmasına da, Kemal’imden ümidim yok!.. He der, üç gün sonra bir çuval inciri berbat eder, beni de harcar!.. 2019’a kadar kendisine mühlet vereceğim; gidişatına bakacağım, ikna olursa tüyoları vereceğim. 

Tayyip Bey bana küser mi?.. Küserse küssün. Gönlüm Kemal Bey’in dar-ı bekâya gözleri açık gitmesine razı olmaz!.. 

Sözümde duracağım!