• Bist 100
  102.494
 • Dolar
  5,3209
 • Euro
  6,0400
 • Altın
  226,5736
İstanbul
3 / 5
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

yazarresmi
Memiş Hoca Memişce

memisce@gunes.com

15 Ekim 2016

TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Millet isterse Türkiye'nin başkanı olur 

MHP lideri Devlet Bahçeli, 'yeni anayasa teklifini getirin' deyince Başbakan Binali Yıldırım da Bahçeli'nin çağrısına cevaben “AK Parti olarak biz zaten uzun süredir buna hazırız ve yeni anayasa konusunda adımlarımızı derhal atacağız. Elbette kararı ya Meclis ya da millet verecektir” dedi. Uzun süredir Türkiye'nin gündeminde başkanlık sistemi değil, 15 temmuz darbe girişimi vardı. MHP lideri Bahçeli'nin çağrısıyla başkanlık tartışmaları tekrar Türkiye'nin gündemine oturdu. Elbette ana muhalefet partisi CHP, her zaman olduğu gibi MHP'nin ve hükümetin teklifine, “Hayır biz yeni anayasaya ve başkanlık sistemine karşıyız” diyerek karşı çıktı. Hatta yeni anayasayı Meclis'e getirin diyen MHP lideri Bahçeli'ye bile sert çıktılar. Sevgili okuyucularım bilirsiniz lafı uzatmayı eveleyip gevelemeyi hiç sevmem. Direk ve düz konuşacağım. Acaba Kılıçdaroğlu ne zaman bu hain FETÖ'cülerin kıskacından kopacak? Ne zaman ülkenin hayrına olan işlere evet diyecek? Ne zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takıntısından ve alerjisinden kurtulacak? İnanın çok merak ediyorum ne zaman gerçekten muhalefet lideri gibi davranacak? 

Kendini milletten üstün mü görüyorsun 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na şu tavsiyede bulunmak isterim: Ey Kılıçdaroğlu Amerika'da, İngiltere'de, Fransa'da, Almanya'da muhalif partiler nasıl çalışıyor, bu ülkelerin muhalefet partileri ülkesinin ve milletinin hayrına olan her şey için hükümete nasıl destek oluyorlar git gör! Öyle gözüküyor ki siz Cumhurbaşkanı'mız Erdoğan'a karşı takıntılarınızdan hiç vazgeçmeyeceksiniz. Huy işte, CHP bu. Neymiş efendim Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı'nı Türkiye Cumhuriyeti'ne Başkan yaptırmayız” diyor. Afedersiniz Kılıçdaroğlu, siz kendinizi milletten üstündemi görüyorsunuz? Milletin hür iradesini hiçe mi sayıyorsunuz? Kardeşim bu millet eğer Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a biz seni Türkiye Cumhuriyeti'ne icraatçı kudretli bir Başkan olarak görmek istiyoruz der ise; siz de bu milletin kararına saygı duyup oturacaksınız. Türkiye 'nin ayakta kalması, büyümesi, sanayileşmesi ve gelişmesi için mutlaka başkanlık sistemine geçilmelidir. Ayrıca Başkanlık Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın da hakkıdır. 

Artık Türkiye IMF'ye borç veriyor 

Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın başbakanlığı dönemi boyunca Türkiye Cumhuriyeti'ni nerelerden nerelere getirdiğini CHP'liler ve Kılıçdaroğlu hariç hepimiz bilmekteyiz. Bakın son yıllarda Türkiye, sanayide büyüdü gibi şimdi kendi tankımızı, silahımızı, insansız hava aracını, savaş gemimizi, uçağımızı, helikopterimizi üretir olduk. Ürettiğimiz silahları başta Amerika olmak üzere bir çok ülkeye satıyoruz. Unuttuk mu kar kış demeden gece yarısı muayene olmak için hastane kapılarında beklediğimizi? Unuttuk mu eczanelerde ilaç bulamadığımız günleri? Unuttuk mu bir milyar dolar için Amerika'nın ve dünya bankasının kapısında beklediğimiz günleri? Allah'a çok şükür şimdi Türkiye dünya bankasına ve IMF'ye borç verecek bir ülke oldu. Belki bunları CHP'liler unutmuş olabilir ama, bu millet hiç unutmadı. İşte bu millet yeni anayasa istiyor, başkanlık sistemine geçilsin istiyor, tabi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Devlet Başkanı olarak görmek istiyor. Ne diyeyim CENAB-I ALLAH DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLI OLACAK OLANLARI BAŞIMIZA GETİRSİN. ALLAH ,GÜZELİM ÜLKEMİZE FAYDASI, HİZMETİ OLAN HERKESTEN RAZI OLSUN. ALLAH ,ÜLKEMİZİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DAHA GÜÇLÜ KILSIN, AMİN.

 

Memiş Hoca Memişce Diğer Yazıları