YAZARLAR

Rıza Hoca tuzağa düşme!

Trabzonspor, Rıza Çalımbay ile çok güzel bir ivme yakaladı. Ligde uzun bir aradan sonra art arda 5 galibiyet alarak çıkışını sürdürdü. “Atom Karınca” ne yaptı? Halkın içine girdi, takımdaşlığı ve arkadaşlığı ön plana çıkardı, antrenmanları medyaya açtı. Birlik ve beraberliğe çok önem verdi. Açık ve net konuştu. Maçtan sonra takıma iki gün izin verip tatil yapmadı. Ekibiyle birlikte çalıştı. Kısaca Trabzonspor takım olma yolunda eksiklikleri olsa bile çok yol aldı.

Trabzonspor’un birden bire Rıza Çalımbay hocayla kendine gelip zirveye doğru sindire sindire çıkarken, bazı “Bunak kafalılar” hemen devreye girdi. Bordo-Mavili takımın oyun sistemine laf yetiştirmek için adeta birbirleriyle yarış içine girdiler. Bu bunaklar yıllarca Trabzonspor’un yoluna taş koymak için görev yapan yazlı ve sözlü medyadaki ebu-cehillerdir. Gelelim işin başka yüzüne. TFF tarafından Ocak 2018’in Ocak ayında Antalya’da ülkemizdeki tüm antrenörlerinin katılımının şart olduğu bir seminer yapılacak.

Bu seminerin bir bölümüne Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da konuşmacı olarak davetli gözüküyor. Kumpasa bakın kumpasa. Rıza Hoca’nın yanında kim olacakmış? Şike sürecinin içinde yer alan Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz. Diğer tarafında futbolcu Emre Belözoğlu... Rıza Hoca buradan hangi kategoride acaba? Başkan mı? Teknik direktör mü? Yoksa oyuncu mu? 2011’deki sezonda Sivasspor başındaki teknik direktör kimdi? Belleklerimize göre Rıza Çalımbay. Başkanı ise Mecnun Odyakmaz değil mi?

Rıza Hoca dikkat! Size gelecek sorulardan biri mutlaka şu olacak. 2011 şampiyonu kim? Fenerbahçe mi yoksa Trabzonspor mu? Ne cevap vereceksiniz? TFF’nin bu seminerine uzanan o gizli eller var ya, hem Rıza Hoca’yı hem de Trabzonspor’un yükselişine engel olmak için şimdiden var güçleriyle gaza basmış gözüküyorlar. 

Trabzonspor Yönetim Kurulu’na da buradan bir mesaj; teknik direktörünüz Rıza Çalımbay’ı TFF’nin o seminerine konuşmacı olarak göndermeyin. Rıza Çalımbay giderse bile konuşmamalı.

Kamil Anahar Diğer Yazıları

Trabzonspor'un muhteşem dönüşü

29 Eylül 2018

Yasin'in gecesi

22 Eylül 2018

Alanya hak etti

18 Eylül 2018

Trabzon kaçamadı

26 Ağustos 2018

İlk yarı evet  2. yarı hayır

18 Ağustos 2018