YAZARLAR

Milli değerimiz ASELSAN

Aselsan 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) haberleşme ihtiyaçlarının milli ve özgün olarak karşılanması amacıyla başladığı faaliyetlerini geliştirerek geliştirdiği ürünleri dünyanın dört bir yanına ihraç etmekte, yaptığı teknolojik çözümlerle güvenliği ve barışı sağlama adına hizmet vermektedir. 

Patentli ürünü 900’ün üzerindedir. 

Aselsan’ın internet sayfasına girdiğinizde alfabetik sıralamaya göre yaptığı patentli ürünlerin listesini görebilirsiniz. Kasım 2002 seçiminin ardından tek parti iktidarı ile ekonomi ve siyasette istikrarı sağlayıp, ekonomisini üç kat büyüten  Türkiye, savunma sanayiinde dışa bağımlılıktan kurtulmak için tarihi adımlar atıyor.  Helikopterden uyduya, mühimmattan zırhlı araca kadar birçok savunma sanayii hamlesi atılırken, bunların başrolündeki  Aselsan, Borsa İstanbul’da adeta tarih yazıyor. Kasım 2002'den bu yana hisseleri yaklaşık 145 kat yükselen  Aselsan’ın piyasa değeri 35.4 milyar liraya çıktı.  

Aselsan hisseleri son bir yılda yüzde 276, yüzde 5 yılda yüzde 1000, son 10 yılda ise yüzde 5000 yükseldi. 

Aselsan’ın borsadaki hisseleri 11 ayda yüzde 248’in üzerinde pirim yaptığını unutmamak gerek. 

Ancak geçen hafta 44 milyar TL değeri olan Aselsan hisseleri, 38 Milyar TL’ye geriledi. 

Bu sert satışlar ise geçen haftanın en çok konuşulan hisse senedi olmasına neden oldu. 

Aslında milli değerimiz olan Aselsan, geçmişte de çok en çok konuşulan kurumların başında geliyordu. Konu: Mühendislerin sözde sır intiharları ! 

Vatanı uğruna gece gündüz çalışan genç beyinler intihar süsü verilerek şehit edildi. 

Türkiye’ye karşı yapılan ekonomi operasyonları devam ediyor. Halk Bankası, THY ve Aselsan bunlardan sadece bir kaçı. Ancak mücadele bitmedi, yani yemedik. 

Entarili teröristleri bu topraklardan temizlemek için Aselsan’ın ürettiği yerli ve milli ürünler askerlerimizin her şeyi. Teröristleri besleyenlerden satın aldığımız ürünlerden yüzde 50 daha uygun maliyetli ürünleri ülkemize kazandırıyorlar. Aselsan, Ekim ayında Savunma Bakanlığı ile 51 Milyon dolarlık bir anlaşma daha imzaladı. 

Aselsan’nın şuan hazırda 6,5 milyar dolarlık siparişi var. Türkiye’nin rakipleri derki “Siz üretmeyin biz üretim, siz satmayın biz satalım, siz bize mahkum olun“  

Ancak Türkiye’nin eski Türkiye olduğunu düşünenler rüya görmeye devam ediyor. ABD ve Avrupa hayranları mutlaka Aselsan’ı ve icraatlarını iyice araştırmalı. 

O mühendislerin yeteneklerini onlar için acı olsa da dile getirmeli. Aselsan’ın borsa hisseleriyle alakalı yapılan açıklamaların hiç birine itibar etmeyin. 

Yapılan açıklamalara itibar edeceğiniz iki kurum, Borsa İstanbul yönetimi ve SPK’dır. Manipülasyon ve Spekülasyon yaparak oyun oynadığını zannedenler yine kaybedecek Aselsan kazanacaktır. 

Bu vatan uğruna gecesini gündüzüne katan milli ve yerli mühendislerimiz, askerlerimiz, polislerimiz ve korucularımız oldukça kazanan hep Türkiye olacaktır. 

Dünya, sadece Aselsan’nın borsa hisselerini değil kendi ürettiği, yazılımını bile kendi yaptığı ürünleri hayranlık içinde izlemeye devam ediyor. 

Dünya siparişlerlerine yetişmeye çalışan Aselsan, Türkiye’nin gururudur. Tüm Aselsan çalışanlarına saygı ve minnet duyuyorum. Türkiye’nin en güçlü şirketlerinin hisselerini geride bırakan Aselsan’ı kimse yolundan alı koyamayacaktır...