YAZARLAR

Devlet daha ne yapsın? 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 1960-1970-1980 darbelerini yaşamış, koalisyon hükümetlerinin psikolojik tramvalarını atlatmış, bankaları soyup soğana çeviren hırsızlara boyun eğmiş, Cumhurbaşkanı’nın Başbakan’a fırlattığı anayasa kitapçığı, esnafın meclisin önüne fırlattığı yazar kasalı protestoyu unutmamış, 15 Temmuz darbe girişimini püskürtmüş 35 yıldır terörle mücadeleye 300 milyar dolar harcarmış bir devlettir. Biz, geçmişi yaad ederek değil, geleceği geçmişi unutmayarak mücadelesini sürdüren bir milletiz. 

Kurtuluş ve Çanakkale savaşlarında genç nesil, eğitim yapacağı zamanlarda cepheye koşup vatanı için İstiklal mücadelesi vermiştir. 

Nesillerin okullarda değil, cephede bu vatan uğruna can vererek bu toprakları bize miras bıraktıklarını asla unutmadık. 

Yedi cihanın bir olup 100 yıldır yıkamadıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bugün rakiplerinin karşısında güçlü durabiliyorsa bu kudreti, imanı, vatan sevdasını, başarıyı inkâr etmek kimsenin haddine değil. 

Bugün sosyal medyada teknolojiyi ön planda tutarak onların başarısını alkışlayan, kendi ülkesini küçük düşürmeye çalışan ya da kendisini akıllı, devleti cahil görenler maalesef devletin imkanlarını, kudretini ve başarısını göstermek istemiyor. 

Çünkü devletin yok ettiği entarililere karşı bir sempatileri ya da o entarililere destek veren ülkelere karşı mutlaka bir hayranlığı vardır. Bugün Afrin operasyonunda kullanılan silah ve mühimmatların yüzde 90’ı yerli ve milli. Bunu hiç onların sosyal medya hesaplarında göremezsiniz. Çünkü onlar bu süreci bir savaş olarak görüyor, ölen entarililerin de sivil olduğunu düşünüyor. 

Ancak sorsanız Türk! 

Toparlayacak olursak ülkemizin masrafları ağır, ama üstesinden gelen bir ekonomi yönetimi ve hükümet var, Elhamdülillah... 

10 dakikanızı ayırın ve yeni torba yasalarını araştırın. 

Torba tasarı ile sağlanan teşviklerin kamuya maliyeti 17.3 milyar lira. 

700 bin kişinin ek istihdam edileceği, Asgari ücret desteğinin süreceği, KDV İstisnasının olacağı, hurda Teşvikleri, Altyapı yatırımlarının hızlanacağı bir çok destekleri mutlaka araştırıp okumalısınız. 

Bugün Türkiye, Savunma, Sanayi, Sağlık, Eğitim, Altyapı ve birçok alanda durmadan ve yorulmadan hizmet üretmeye devam ediyor. Türkiye’nin gözde çılgın projelerini anlatmaya zaten gerek yok o projeler zaten çok yakında hizmete girecek. 

Devletimizin operasyonlarda harcadığı masrafları düşünüp, torba yasasından çıkacak destek ve teşvikleri gördükçe “Devlet daha ne yapsın ?” diyorum. 

Bunları beğenmeyen, yetersiz gören ve küçümseyenlere de şunu sorun : 

“ Sen ülken için ne yaptın, ne yapabildin 

Bırak ülkeyi anan, baban, ailen için ne yapabildin, ne kadarsın ?”