YAZARLAR

Suni değişiklik (!)

Aykut Hoca’nın dediği gibi kadroda bazı değişiklikler vardı. Tek anlamadığımız konu Topal-Ozan değişikliği idi. Zira hem Ozan’ı kesmek zor olacaktı, hem de Topal’ın politik durumu ortadaydı. Bence karar yukarıdan gelmişti, amaç Topal ile sıkıntımız yok demek idi. O yüzden de Topal ilk 11’de başladı. Volkan-Kameni değişikliğini anlamak çok kolay. Bir hafta o oynuyor, bir hafta o. Mesela Pazarları Volkan oynuyor, Cumartesileri Kameni. Büyük ihtimalle Pazar günü Volkan’ın çocuğunu korosu var. Pazarda Kameni kiliseye gidiyor.

Maç sert başladı. Fenerbahçe golü istiyordu. De Souza’nın biraz desteği ile Dirar golü buldu. Dirar’ı biraz araştırdım. Aykut Hoca’nın çok uzaktan yeğeni çıktı. Kendisi Sakaryalıymış. Babası falan Karasulu. Kivi arazileri var. Golden sonra Fenerbahçe biraz geri çekildi. Kural 1 : Topal’ı olan adam golden sonra geri çekilir. Bu yüzden Sivas maça ortak oldu. Ve golü ikinci yarının başında buldu. 61.dakikada Youtube’luk bir pozisyon oldu. Janssen’in 2 adet direkten dönen topunu Soldado güzel tamamladı. Ama esas ondan önce Janssen’in kaçırdığı gol çok efsaneydi. Janssen gerçekten tam bir buldozer. 77.dakikada moral bulan Soldado çok rahatladı ve güzel iki gol daha attı. Ve maç 4-1 bitti.

Ben yıllardır Aykut Hoca’yı seyrederim. İlk defa 1-1 iken Topal’ı çıkartıp Ozan’ı almadı. Ya da Janssen’i çıkartıp Soldado’yu almadı. Çok uzun zaman sonra 15-20 dakika 2 forvet ile oynadı ve zaten o şekilde de maçı aldı. Aykut Hoca’nın yaptığı suni değişiklik(!) işe yaradı ve bence Kadıköy’de Janssen partnerini buldu. Ama kime ne anlatıyorsun. Haftaya yeni bir kadro bizi bekliyor.

Emrah Öner Diğer Yazıları

Online futbol

20 Ekim 2018

To Do'lar

05 Ekim 2018

Facia nedir?

30 Eylül 2018

Atıf git çok sevdirmeden

25 Eylül 2018

Euro mu TL mi?

17 Eylül 2018