YAZARLAR

yazarresmi
Emrah Öner

emrahoner78@gmail.com

21 Ağustos 2017

TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Aykut’unt

Aykut Hoca yine yapamadı. Aslında maç öncesi yorumunda %100 haklı idi. Ersun Hoca, Fenerbahçe’yi faullerle durduracaktı. İyi de bunun hiç bir anlamı yoktu ki! Türkiye’de hangi hakem 30 faule 3 kırmızı ya da 3 sarı veriyordu? Yani Türkiye’de faul sayısı ile kart sayısının hiç bir ilgisi yoktu. Aykut Hoca’nın bu yorumu çok boştu kusura bakmasın. Esas onun buna çözüm bulması gerekiyordu. Çünkü maalesef Türkiye’de bu şekilde hakemlik yapılıyor. Bu demeci ile de hakemi ekstradan etkilemedi zaten. Zira Kadıköy’de hakem sorunu pek olmaz.

 

Aykut Hoca’nın hala en büyük sorunu güven. Aykut Hoca Van Persie’ye, Volkan’a, Topal’a hala çok güveniyor. Bu arkadaşlar da o güveni boşa çıkartmıyor(!) Tamamen ilk yarısı çöpe atılmış bir maç. Van Persie ile 2 yıldır zaten tüm maçlar çöp. Oynadığı her maç Fenerbahçe 10 kişi. Eğer Topal varsa 9. İsmail varsa zaten 8. Roman ordaysa 7. Bu şekilde gidiyor. İlk yarıdaki defansın müthiş çıkış hatasını affetmeyen Burak (Burak’ın gol atacağı da kesin. İstatistikler de öyle diyor) daha sonra Alper’in bireysel çabası, enfes gol. İkinci yarı önce Roman’ın, sonra Volkan’ın müthiş hatalar maçı 1-2’e getirdi. Müthiş baskı sonrası penaltı geldi. 2-2 oldu. Giuliano ve Soldado müthiş tempo kattı. De Souza maçın adamıydı.

 

Bireysel hatalar, takımın bireysel olarak ne kadar kalitesiz olduğunu gösterir. Peki diyeceksiniz ki, bireysel hatalara hoca ne yapsın? E ben mi çözüm bulamayım? En tecrübeli Fenerbahçeli dedeme mi soralım? Tabi ki hoca bulacak. Mental olarak mı ilgilenecek, takımdan mı silecek ben bilemem. Ama şunu söylemem gerekir. Bazı adamlara artık güvenme Hocam. Seni susuz bırakırlar.

Emrah Öner Diğer Yazıları

Suni değişiklik (!)

20 Kasım 2017

Ölü Ozanlar Derneği

04 Kasım 2017

Şok

31 Ekim 2017

Rocky - Apollo

23 Ekim 2017

Mehmet Ekici ebola mı?

28 Ağustos 2017