YAZARLAR

Galatasaray zorlanıyor

Karabükspor’a çok gol atınca havaya giren futbolcular bu defa kolay yeneceklerini düşünmüş olmalılar ki oyuna keyifsiz ve nasıl olsa yeneriz diye rahat başladılar. İlk dakikalarda golü yediler. Hala rahat rahat aynı havada oyuna devam ettiler. Devre arasında zılgıtı yemişler ki ikinci yarıya hızlı başladılar.  Terim niye geleceğin süper golcüsü olacak Sinan’ı oynatmıyor desem yanlış olur, daha öncekiler hiç oynatmıyorlardı, gitmeye çalıştı, kulübünden izin vermeyin kalsın diye az yazmadık. Bakın geri zekalılar. Ben dört yıl yöneticilik yaptım hepsi o kadar, siz teknik direktörler niye Sinan’ı oynatmıyordunuz. Futboldan benim kadar bile anlamıyorsanız ne işiniz var Galatasaray’da. Allah’tan Terim geldi de ikinci yarıda oyuna almaya başladı. Hangi maça koyduysa gol atmasını beceriyor. Akıllı ve tecrübeli hocamız devamlı oynatmaya başlar diye düşünüyorum. Gazetemde yazılarımız kayıtlı. Bu sabah baktım Sinan her maçta başarılı olmuş gol atmış gol attırmış ama sahaya mecbur kalmadıkça çıkarmamışlar. Sinan için son sözüm Tanju ve Burak’ın özelliklerini toplarsan Sinan eder diyeceğim. Bugün buna inananlar olmayabilir, o zaman dikkatli izlesinler her iki ayakla topa muhteşem vuruyor aynı Tanju gibi. Muhteşem depar atıp topu taşıyor Burak gibi ve plase vuruşlarla sağ ve sol ayakları ile gol yapabiliyor. Kafa   toplarını da izleyin kalenin dışına gideni olmuyor. Galatasaray’da bu yıl parlamakla kalmayacak ulusal takımda da onu izleyeceğiz. Terim’in gelmesiyle sahaya inmeye başladı bu. Sinan için bir şans oldu. Terim takım zor durumdayken kalp krizi geçirecek gibi sinirleniyor, hele bu maçın son dakikalardaki halini tekrar tekrar izlemesini rica ederim, kalp için dikkatli olma yaşındasın, sana bizim de, ailenizin de ihtiyacımız var. Bu yıl diğer takımların beceriksizliklerinden şampiyonluğu Galatasaray alır diye düşünmek istiyorum, ama BJK’nın kadrosu en güçlü olan takım. Artı Şenol hocanın da üç yıldır futbolun başında olması onları da çok güçlü yapıyor, ortam gittikçe sert günlere doğru gidecek, ben BJK’nın daha yukarı düşüneceğini düşünüyorum. Terim’ i Dursun efendi daha önce alsaydı ve bu takımı Terim’in kendisi kursaydı, işte o zaman Galatasaray olurdu diyebilirdim. Ama şartlar eşit dersem doğru olur. Ya BJK ya GS şampiyon olacak diyorum.

HAKEMLERİMİZ ARTIK BAŞARILI

Her maçta önce hakeme bakıyordum eski yıllarda hakeme bakıp skor söylüyorduk. Fenerbahçe stadında Galatasaray’ın yıllarca galip gelememesinin nedenini hakemlerin taraftarlardan ve FB medyasından korkusuna bağlıyorduk. Özellikle en ünlü hakemimiz sahada ise kaybettiğimize karar veriyorduk, göz göre hak yenmekteydi.  Son iki yıldır doğru dürüst çalışıyorlar, taraftarlar da eskisi gibi hakemlere saldırmıyorlar, Bazı basın mensupları da artık takımlarını korumak için hakemle savaşmayı bıraktılar. Daha üç beş yıl önce basın hakemin evine kadar baskın yapabiliyordu. Artık konu bile edilmez oldu. Bunun getirdiği rahatlık taraftarların kızgınlıklarını da aşağı indiriverdi. Gönül ister ki bu konum artık yeniden yaşanmaya başlamasın. Hakemlerimizin kazandıkları paranın çok artmasının da onların daha özgür düdük çalmalarını sağlamış olmakta. Dileğimiz bozulmamaları.

ÇOK SAYIDA ADAY ÇIKABİLİR

Hem divan kurulu başkanı ve yöneticilerin seçimi olacak, hem de mayıs ayında Kulüp başkanı ve yöneticilerinin seçimi olacak. Divan’da üç başkan adayı oluyor. Kulübümüzde de başkanlığa talip olanların sayısı az olmayacağa benziyor. İsimlerini yazamıyorum çünkü son anda vaz geçenler oluyor. Okurlarıma yanlış haber vermiş gibi olduğundan dolayı. Camiamızda zaten her olay anında herkese duyurulduğundan yazmama da gerek yok. Şu anda üç aday sözü var bilemiyorum artar mı azalır mı bilmek çok zor beş aday da olabilir ya da iki aday olur dersek de yalan olmaz. Dursun Özbek ile Mustafa Çiçek varlar ama kulaklarımıza gelen başka adaylar da az sayıda değiller. Hayırlısı ne ise onun olmasını dileriz.

Doğan Sarıbeyoğlu Diğer Yazıları

3 büyükler zorda

10 Aralık 2018

Galatasaray zorda

07 Kasım 2018

Galatasaray kötü durumda

29 Ekim 2018

FUTBOLUMUZ ÇÖKÜYOR

15 Ekim 2018

Fenerbahçe ve Ali Koç

01 Ekim 2018