• Bist 100
  119802
 • Dolar
  5,9437
 • Euro
  6,5484
 • Altın
  301,0560
İstanbul
8 / 14
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

MURAT ÜLKER, YILDIRIM'IN SENEDiNi TAHSiL EDECEK Mi?

Fenerbahçe'de enteresan bir seçim oldu. Son yıllarda binlerce kişiyi aidat yatırmadan üye kayıt ettiği ileri sürülen Aziz Yıldırım büyük bir farkla seçimi kaybetti. Yıldırım'a neredeyse göbek bağı ile bağlı olan personelin temizlenmesi bile bayağı zaman alacak. Çetrefilli bir konu da sponsorlarla bilançoya yansımayan borçlar. Bizim duyduğumuz Murat Ülker'in elinde Aziz Yıldırım imzalı 250 milyon TL’lik senet olduğu. Ülker Grubu Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanındaki okulun yıkımı karşılığında üç okul ve spor salonu yaptıysa da Milli Eğitim Bakanlığı sonradan bu projeyi iptal etmişti. Keza salonda Ülker isminin kullanılması konusunda inisiyatif sözleşmeye göre kulübe bırakılmışken Aziz Yıldırım Ülker adını kullandırıyordu. Ancak yeni başkan Ali Koç bu konuda ne yapar bilinmez. Ali Koç, Aziz Yıldırım'a yakın grupların gittiği salondaki yerleri de son basket maçında fiyatları 15 liraya indirerek tribünlerde de hâkimiyeti lehine çevirmek için ilk adımı attı. Ali Koç mazbatasını aldıktan sonra derin Fenerbahçe içinde nelere ulaşacak neleri bizlerle paylaşacak hep birlikte göreceğiz.
 
TESYEV BURSU
 
Türkiye Engelliler Spor ve Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Kocaömer ağabeyimiz bursiyerlerin gözüyle TESYEV isimli videoyu paylaştı. Kocaömer ve ekibi çok güzel işler yapıyor. Alkışlarımızı TESYEV'e gönderiyoruz. 
 
BÜYÜK GOLCÜ NE DEMEK? 
 
Golcüleri değerlendirirken, kaç gol attığı mı önemlidir, yoksa kaç maçta gol attığı mı? Elbette ki 2.’si. Çünkü 10 gol atmış ama bunu 2 maçta becermiş bir oyuncudansa, 7 gol atmış ama bunu 5 ayrı maçta kaydetmiş bir golcünün skora ve puana katkısı daha büyük olur. Bu mantıkla Avrupa’nın beş büyük ligi ve süper ligimizdeki gol krallarının bu sezon her 10 maçın kaç tanesinde gol attığına baktık, sonuç şu: 
Salah: 7.5 
Lewandowski: 7 
Cavani: 6.6 
MesSi: 6.2 
Gomis: 5.8 
İmmobile: 5.2 
Sonuç net; Büyük golcü olmak demek maçların en az yarısında gol atmayı gerektiriyor. 
(İletisi için Dr. Gürkan Kubilay'a teşekkür ediyorum)