YAZARLAR

Emine Hanım’dan testi hikayesi

Futbol Federasyonu himayesinde ALS gala yemeği pazartesi akşamı Hasan Doğan Tesisleri’nde yapıldı. Merhum futbolcu Sedat Balkan'a olan sevgimizden ötürü yıllardır bu derneğin faaliyetlerini yakından izlerim. Tahir Kum dostumuz bu etkinlik için uğraşır, derneğe gelir elde etmek için davetiye sattıkları ünlüler; "Zaten davetiye alsak gelmesek olmaz mı" derlerdi. Aklımızda tek kalan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in her sene iştirak etmesiydi. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Cengiz Zülfikaroğlu bu seneki davetin kusursuz geçmesi için olağanüstü çaba gösterdiler. Bu tür dernekler para puldan öte önemsenmek ister. Bu davete Emine Erdoğan Hanım’ın katılması en üst düzeyde moral takviyesi oldu. Emine Hanım ALS gecesine damgasını vuran konuşmasında ise kör bir adamın elindeki mumla öteki elindeki testiyi taşıma hikayesini anlattı. Kör adam "Senin gözün görmüyor, mumu niye yaktın" diye soranlara; "Mum sizin bu olayı görmeniz için" cevabını verir. Etrafımızda sporla da ilgili öyle çok görmemiz gereken olay var ki. Bunlardan biri de işitme engelliler futbol milli takımı. Engelli Futbol Danışmanı Ömer Gürsoy'a bu projeden ötürü alkışlarımızı gönderiyoruz.

Top atışını federasyon yeni mi duydu?

Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Ramazan'ın hangi ay olacağı belli. Hal böyleyken Futbol Federasyonu maç saatlerini niye iftara göre son hafta değiştirip herkesi zor durumda bırakıyor anlamak mümkün değil. Yayıncı kuruluş da takımlar da son dakika değişikliği nedeniyle gelir kaybı yaşıyor.

Obra modeli   

Fenerbahçe basketbolda Euroleague şampiyonu olarak yüzümüzü güldürdü. Emeği geçenleri başta Coach Obra olmak üzere kutluyorum. Aziz Yıldırım ise futbolun aksine basketbola hiç karışmadı inşallah futbolu da böyle serbest bırakır. Basket kökenli Mahmut Uslu şampiyonluk fotoğraflarında niye yer almadı onu da anlamadık.                       

Hamilton su bile içmiyor

Formula 1'de Sebastian Vettel ile kıran kırana birincilik mücadelesi veren Hamilton, ağırlık yaptığı gerekçesiyle yarış sırasında yanına su şişesi bile almıyor. Son olarak Barcelona'da yapılan yarışta çok az bir farkla Vettel'i geride bırakan Hamilton yarış boyunca bir damla bile su içmedi. Yarışçıların yanlarına aldıkları şişe, içindeki su ile birlikte ortalama 1 kilo geliyor. Hesaplara göre 1 kilo ağırlık aracın bir turda 0,0035 saniye daha yavaş gitmesine neden oluyor.  

Aybars Hünalp Diğer Yazıları