YAZARLAR

Bilal Meşe 12 Eylül'de ne yapmıştı?

Milli takımın seyahatinde Milliyet yazarı Bilal Meşe ile Arda Turan arasında yaşanan tatsız olayın yankıları sürüyor. Arda Turan'ın gerek Bilal Meşe’ye gerek ise Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i ima ederek sarf ettiği küfürleri onaylamak mümkün değil. Ben sizleri 38 yıl öncesine götürüp Bilal Meşe'nin 12 Eylül ihtilalinde yaptığını anlatacağım. O zamanlar Bilal Meşe Cağaloğlu’nda İran Konsolosluğu karşısındaki Türk Haberler Ajansı’nda çalışmakta. Gazeteciler o yıllarda günün yorgunluğunu konsolosluğun karşısındaki Gazeteciler Cemiyeti lokalinde buluşup hem günün yorgunluğunu atmakta hem de saat 20.00 civarı basılan taşra kalıbı denilen gazetelere göz atarak atladıkları haberleri şehir baskılarına yetiştirmekte. İşte böyle bir akşam saat 24.00 civarı Bilal Meşe lokalden çıktığında konsolosluğu bekleyen askerlere ilk kez kumanya verildiğini görünce şüphelenerek eve gitmekten vazgeçip ajansta uyumaya karar veriyor. Sonrasında ne mi oluyor? İhtilal ve sokağa çıkma yasağı ertesi gün de devam ettiğinden Türk Haberler Ajansı Bilal Meşe sayesinde herkesin önüne geçiyor. Bilal ağabey ile ilgili pek bilinmeyen bir anıyı paylaşalım dedim. Geçmiş olsun Bilal ağabey.

ALKIŞLAR İSPARK'A 

İstanbul’da artan nüfus nedeniyle trafik doğal olarak felaket . İşte İspark kiralattığı 200 bisiklet ile bir fayda sağlamaya çalışıyor. Kadıköy Maltepe arasındaki 14, Florya Yeşilköy arasında 5 istasyondan bildiklerinizi 2,5 lira karşılığında kredi kartı ile kiralamak, sonra da istediğiniz istasyona bırakmak mümkün. Geçen yıl 160 bin kişi bisiklet kiralamış bu sistemle. Bu işi teşvik etmek için Fransa'da ilk yarım saat bedava. Belki bisiklet sporunu sevdirmek için Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar da bazı projeler üretebilir. Atasehir, Adalar, Kilyos Boğaz hattına da bisiklet istasyonları kurulabilir. Alkışlarımızı İSPARK' a gönderiyoruz.

ÜRKMEZGİL'İN İFTARI

Beşiktaş Genel Sekreteri dostumuz Ahmet ÜRKMEZGİIL'İIN İFTARI vardı önceki akşam. Siyah-Beyazlılar’ın Anadolu Efes'i saf dışı bıraktığı iftara spor dünyasından ilgi öyle fazlaydı ki hani Futbol Federasyonu genel kurulu falan yapılıyor sandık. Masalarda konuşulan tek konu Arda Turan'ın Bilal Meşe üzerinden gönderdiği mesajdı. Ahmet Ürkmezgil, gelenekselleşen sahibi olduğu Promat Matbaacılığın iftarında “Burada her kesimden solcusundan sağcısından insan var” diyerek yaptığı konuşmada iftarların birleştirici yanını vurguladı. Beşiktaş Yönetimi türlü zorluklarla teslim aldığı kulüpte stattan şampiyonluğa pek çok olumlu iş yaptı, bu vesileyle onları da kutluyoruz.

Aybars Hünalp Diğer Yazıları