YAZARLAR

Ey Müslüman farkında mısın?

Hani bir söz vardır, “Açtırma bayramlık ağzımı” diye, aynen bu sözde olduğu gibi bayramlık ağzımı açmayacağım! Bir önceki yazımda da anlatmaya çalıştığım gibi ümmet bu halde, bu yaşananlara rağmen yaşadığı hale bayram diyorsa, bendeniz de ahaliye uyup bayramın gereğine göre bayramlık ağzımı açmayacağım! 

Yaşananlara, yaşadığı zamanda yaşadıklarına rağmen de bayram diyerek bayram yapıyorsa ümmet bu ümmetten sağlıklı bir şeyin şadır olacağına bırakın beni, ne bilim adamı ne akil adam inanacaktır! 

Ey Müslüman! 

İslamdan haberi olmayan zavallılara İslamı anlatma, İslamın güzelliklerini ve İslam ahlakını anlatma bırakılmış, mesele camiden Müslüman çalma yarışına önmüş!  

Beş vakit ezana uyup camiye Allah’a kulluk vazifesine giden Müslüman, sizlere görünmemek için camiye gizli gizli gitmeye çalışıyor farkında mısınız? Birinize görünse öbürünüz onu kendi camisine gitmediği için din dışılık ile suçlayacak farkında mısınız? 

Bu bayram kurban derisini sırf falan derneğe, falan cemaate vermedi diye, kaç Müslüman birbiriyle bayramlaşmamak için yüz çevirdi farkında mısınız? 

Daha bir yıl geçti 15 Temmuz’ da yaşananların üzerinden! 

250 şehidimizin ailesi, vatan, bayrak ve ezanı Muhammediye uğruna kurban verdikleri evlatlarından, eşlerinden ayrı ilk kurban bayramlarını yaşadılar! Acaba onlarsız ilk kurban bayramları nasıl geçti farkında mısınız? 

Bu ne tahammülsüzlük? 

Myanmar’da, Arakan’da hem de Nobel Barış ödüllü bir kadının devlet başkanı olduğu ülkede Müslüman kardeşlerinin etleri cayır cayır ızgaralarda pişiriliyor farkında mısın? 

Bu bayram ümmet coğrafyasının üzerinde kurban etlerinin kokusu değil, ızgaralarda yakılan Müslüman kardeşlerinin kokusu duyuluyor farkında mısın? 

Myanmar’da kardeşini cayır cayır yakan birine göstermediğin kini, savurmadığın küfürü yan camiye namazını kılmaya giderken, elbisendeki bir lekeyi veya say ki leke zannettiği bir şeyi sana gösterdi diye Müslüman kardeşine gösterdiğinin farkında mısın? 

Ey Müslümannnn! 

Camideki Müslümanı çalmayı bırak da bir etrafına bakkkkkk! 

İslamla, İslamın ahlak anlayışıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir medya maymunu bir halt etti diye, yüzde doksan dokuz virgül dokuzu Müslüman olan bir ülkenin yüzde 40’ ı ensest ilişki ile suçlanıyor!  Sana daha ağır ifade edeyim, eğer azıcık izanın da kaldıysa düşünesin diye diyeyim, İslam ile İslamın ahlak anlayışı ile uzaktan yakından alakası olamayan bir medya maymunu ensest rezaleti ahlaksızlığı yaşadı diye yine İslam ve İslam ahlakı ile uzaktan yakından alakası olmayan, üniversite, medya maymunları tarafından kuzeninle, yeğeninle sapıklık yaşayan bir sapık ilan edildin farkında mısınnnn? 

Birkaç sözüm de, önce derisini sonra parasını, yetmedi,  mesaisini, yetmedi evladını verip 15 Temmuz’u yaşayıp hâlâ ders almayan saf Müslüman kardeşime! 

Aklını başına toplaman için daha ne ibret istiyorsun? 

Bak bu Kurban’da sokaklarında kurban eti değil, Myanmar’da Arakan’da cayır cayır yakılan , hem de Nobel Barış ödüllü devlet başkanının emriyle yakılan Müslüman kardeşinin etinin kokusu kokuyor, farkında değil misin? Al yanıbaşında tekbir getirerek Müslüman Müslümanı öldürüyor farkında değil misin? 

Güya bayramlık ağzımı açmayacaktım! 

Halimi en güzel, 305 yıl önce bugün (5 Eylül 1712)  ebediyete göçmüş olan Bosnalı Sabit’in şu sözü ifade ediyor, “Ben söz söyleyemiyorum. Bereket ver-ı kalemim biraz söylüyor. O da söylemese çatlardım”!