Terörist sandılar aşık çıktı

Ailelerin görüşmelerine izin vermediği şaşkın aşık, çarşaf giyip nişanlısının çalıştığı kuaföre gitti. Ancak çevredekilerin terörist ihbarıyla yakalandı. Şaşkın aşık “Nişanlımı görebilmek için kadın kılığına girdim”dedi.

Adana’da, orduevi karşısında bir vatandaş, 155 polis imdat hattını arayarak, “Burada çarşaflı biri var ancak kadın değil erkeğe benziyor, çarşafın içinde de uzun namlulu silah var” diyerek ihbarda bulundu.  Vatandaşın ihbarı üzerine polis hemen harekete geçti. Olay yerine polis, güven timi ve terörle mücadele ekipleri sevk edildi. Polis, verilen adres etrafında arama yaptı ancak çarşaflı kişi bulunamadı.

200 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ 

Terörle mücadele ekipleri araştırmayı bırakmadı. Çevredeki 200 güvenlik kamerasını tek tek izleyen ekipler kamyonetle gelip giden kişinin 22 yaşındaki C.Ç. olduğunu belirledi. Polis C.Ç.'yi yakalayarak terörle mücadele şubesinde sorguya aldı. İfadesinde terörist olmadığını söyleyen C.Ç bir süre önce B.K. isimli kızla nişanlandığını ancak genç kızın babasının evlenmeden kızını görmesini yasakladığını belirtti.

ÇOK SEVDİĞİM İÇİN YAPTIM 

Kız arkadaşının kuaförde çalıştığını dile getiren C.Ç “Görmem yasaklandığı için dışarıda da görüşemiyorduk. Kadın kuaförüne de erkek almıyorlardı. Ben de nişanlımı görebilmek için çarşaf giyip kadın kılığına girerek kuaföre girmeye karar verdim. Böylece kuaföre girip nişanlımla görüşmeye başladım. Onu çok sevdiğim için böyle bir şey yaptım benim terörle bir alakam yok” dediği öğrenildi. 

Terörden işlem yapılmadı 

 

C.Ç’nin ifadesi üzerine polis nişanlısı B.K.'yi de ifadeye çağırdı. B.K.'da babasının nişanlısını görmesine izin vermediğini,  nişanlısının da kendisini görmek için  kadın kuaförüne kadın kılığına girip müşteri gibi geldiğini söyledi. Çiftin ifadeleri üzerine polis C.Ç.'ye terörden işlem yapmadı. C.Ç.  Adli Tıp Kurumunda yapılan sağlık kontrolü sonrasında polis merkezine götürelerek teslim edildi.