• Bist 100
  106588
 • Dolar
  5,7120
 • Euro
  6,3000
 • Altın
  270,6980
İstanbul
11 / 17
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
18 Aralık 2016 Pazar 14:00:00 | Son Güncelleme: 06 Şubat 2017 Pazartesi 15:04:05

İstanbul'daki en iyi belediye başkanı kim?

Yapılan İstanbul anketinde çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. 2016 yılının en iyi belediye başkanı Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay seçilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan da gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı seçildi.

Sürekli büyüyen, nüfusu artan ve göç alan İstanbul'un sorunlarına çözüm bulmak da aslında bir o kadar zor oluyor. Bu hususta en büyük görev belediyelere düşüyor. Yapılan ankete göre İstanbul'daki en iyi belediye başkanı: Cahit Altunay, gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan seçildi. Bu sonuç Erdoğan’ın halen İstanbulların gönlüne yarı bir yerinin olduğunu da gösteriyor.

 

erdoğan

 

Sürekli gelişen teknoloji ve yaşadığımız çağın gereği herkesin en aktif kullandığı sosyal medyayı biz de Gazete Türkiye olarak bu konuda kullanıp Türkiye'nin metropol şehri dünyanın başkenti İstanbul'un en başarılı belediyesini ve başkanını sorduk.

 

Sosyal medya üzerinden çeşitli sayfalarımızdan ve son dönem popülaritesi artan canlı anket yöntemiyle vatandaşlarımıza yönelttiğimiz soruya aldığımız cevapları buradan paylaşıyoruz.

 

6 milyon kişiye ulaştığımız ankete katılanların yüzde 80'inin İstanbul'a göç ettiğini gördük. Büyük bir çoğunluğunun bayan katılımcı olduğu anketimize gelen yorumlar da İstanbulluların gerçekten hizmet aldığını ve yapılan hizmetlerden büyük ölçüde memnun olduğunu ortaya koydu. Sorulan sorular arasında en beğenilen hizmet de vardı, belediyelerin yapmasını istediğiniz bir hizmet var mı sorusu da vardı. Ancak, yönelttiğimiz ikinci soruya ilginç ve bir o kadar esprili yorumlar aldık.

 

 

İstanbul'daki en iyi belediye, en iyi belediye başkanı gibi sorularına aldığımız en ilginç cevap ise yurt dışında yapılan seçimlerde bile oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin çıkması oldu.

 

ANKETTEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇIKTI

 

İstanbul'u İstanbul yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı hareketin bugün de tüm hızıyla devam ettiğini belirten vatandaşlarımız da oldu.

Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde İstanbul’daki su sorununu çözmesi, Haliç’i kirli görüntüsünden kurtarması; metro, yol-asfalt çalışmalarına ağırlık vermesi onu İstanbulluların gözünde ayrı bir yere oturtmuştu. 

 

 

İstanbulluların en beğendiği hizmetlerin başında metrobüs gelirken sabah ve akşam saatlerindeki yoğunluk da yine vatandaşların yaşadığı sıkıntılar arasında görülüyor. Ancak dip not olarak eklemekte fayda gördüğümüz bir ayrıntıyı da buraya ekleyim İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu konuda gerekli çalışmaları başlatmış durumda. Yakın zamanda metrobüs sayısı ve sefer saatleri arasındaki aralığın daha da düşürülmesi planlanıyor.

İstanbul'un Avrupa ve Asya yakalarını İstanbul Boğazı altından geçen bir tüp tünelle birleştiren Marmaray,  3. Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) de yine en çok beğenilen projeler arasında yer alıyor.  3. Havalimanı, Avrasya Tüneli, Kanal İstanbul projeleri de İstanbulluların heyecanla beklediği projelerin başında geliyor.

 

EN BAŞARILI BELEDİYE SULTANGAZİ

 

Yine anketimizde dikkat çeken bir ayrıntı göze çarptı. Sultangazi Belediyesi, İstanbulumuzun en yeni ilçelerinden biri. Bir kaç yıllık geçmişi bulunan belediye neredeyse her yöreden her ilden insanlara kucak açmış yuva olmuş. Sultangazi Belediyesi'nin bir kaç proje ile birinciliğinin de bulunduğunu biliyoruz. Katılımcıların yüzde 70'inin bayan olduğu anketimizden en iyi belediye Sultangazi Belediyesi olarak karşımıza çıktı.

 

 

Pek çok belediyemizin başarılı olduğu ve İstanbul'u Cumhurbaşkanııdan teslim alan hizmet anlayışıyla çalıştığını bilgisinden yola çıkarak Sultangazi Belediyesi'nin niçin en iyi belediye olduğunu araştırmak istedik ve yine ilginç sonuçlara ulaştık. Yaptığımız anketi sadece Belediye olarak sınırlamak yerine belediye başkanını da vatandaşa sorup bilgi almak için Gazete Türkiye ekibi olarak çalışmalara farklı bir boyut kazandırdık.

 

EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI

 

Sosyal Medya anketinin ardından Sultangazi'de pazar yerindeki vatandaşlara, esnafa sorular yönelttik ve aldığımız cevaplar gerçekten de Anadolu insanının neden Sultangazi'yi seçtiğini, insanların neden en başarılı belediye olarak Sultangazi Belediyesi'ni seçtiğine bizzat şahit olduk.

 

SOSYAL BİR BELEDİYE BAŞKANI

 

Sorular yönelttiğimiz insanların pek çoğu Belediye Başkanı'nın çalışmaları kadar güler yüzü, insanlarla olan diyaloğu, sosyal aktivitelerde aktif rol alması, sürekli esnaf ziyaretleri ve şikayetlerinin dinlenmesi, çözüm yoluna gidilmesi gibi cevaplar aldık. Bunca güzel duyumun ardından bir sonraki röportajımızı da Sayın Belediye Başkanı Cahit Altunay'ı dinlemek istediğimizi en kısa sürede de bunu gerçekleştirip sizlerle paylaşacağımızın da müjdesini şimdiden vermiş olalım.

Sultangazi ve Cahit Altunay hakkında:

1962 Edirne doğumlu Cahit Altunay Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Mezunudur. Sırasıyla AK Parti Gaziosmanpaşa Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı, 2002- 2003 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı, 2004 yılından beri devam eden Vilayetler Hizmetler Birliği yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclis Üyeliği yapmıştır. 2005 yılından 9 Kasım 2008 tarihinde yapılan Olağan Kongre’ye kadar Gaziosmanpaşa Ak Parti İlçe Başkanlığı görevi yaparken Sultangazi ilçesi Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı ve 2009 yılında Sultangazi Belediyesinin ilk başkanı olmuştur. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Yaklaşık 550 bin nüfuslu Sultangazi ilçesi özellikle 3. Havaalanı, 3. Köprü, Kanal İstanbul gibi büyük projelere yakınlığıyla büyük önem taşımaktadır. İlçenin gelecekte büyüme hızının çok daha hızlı artacağı tahmin ediliyor. 

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT