Muhtemelen öleceksiniz

Sıra dışı projeleriyle dünyanın dikkatini çekmeyi başaran SpaceX'in sahibi Elon Musk, son açıklamasıyla herkesi şaşırttı. Mars'a gidecek ilk insanlar için, “Zorlu bir görev, muhtemelen öleceksiniz” dedi. 

MUSK’TAN KORKUTAN TAHMİN

TEST YOLCULUKLARI BAŞLIYOR

ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen ‘South by South West’ konferansına katılan Elon Musk, Mars projesiyle ilgili soruları yanıtladı. Gelecek yıl Mars’a kısa test uçuşları yapılabileceğinin sinyalini verdi. SpaceX’in 2022’de kızıl gezegene kargo görevine çıkacağına değinen Musk, bunun insan ırkının Mars’ta kolonileşmesi için ilk adım olduğunu söyledi. Musk, söz konusu görevin başarılı olması durumunda diğer şirketler ve ülkeler içinde öncü olacaklarını düşündüklerini ifade etti. 

BÜYÜK BIR RISK ALACAKLAR

Mars’a gitme fikrinin heyecan verici olduğunu ancak ilk gidecek kişilerin büyük bir risk alacağını belirten Musk, “Çok zorlu, tehlikeli ve ölüm riskinin yüksek olduğu bir görev. Muhtemelen öleceksiniz” diye konuştu. Mars’ta hayatın hem mümkün hem de gerekli olduğuna inanan Musk, ‘üçüncü dünya savaşı çıkma ihtimalinde girilecek karanlık çağdan’ korktuğunu, Mars’ın insan ırkı için hem kurtuluş hem de yeniden hayata gelmek için gerekli olduğunu söyledi.