Marmara'da fırtına Alanya'da deniz keyfi

Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan fırtına hayatı olumsuz etkilerken, yurdun güney kesimlerinde ise turistler güneşin keyfini çıkarmaya devam ediyor. 

Marmara Bölgesi'nde etkili olan poyraz fırtınası zaman zaman kuvvetlenerek dev dalgalara sebep oluyor. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO), kuvvetli rüzgar nedeniyle hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsleri seferlerinde aksaklıklar oldu. Bursa, Bandırma, Avşa Adası ile İstanbul’a yapılan deniz otobüsü ve feribot seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. BUDO deniz otobüsleri güvenli limanlarda beklemeye alındı. Saatteki hızı 50 kilometreye kadar ulaştı. Meteoroloji yetkilileri, fırtınanın bugün öğleden sonra tesirini kaybetmesinin beklendiğini açıkladı. 

PLAJLARA AKIN ETTİLER 

Hava sıcaklığının 28, deniz suyu sıcaklığının 23 derece olarak ölçüldüğü Alanya'da ise sıcak havayı gören tatilciler plajları doldurdu. Turistler Damlataş, Kleopatra ve Keykubat plajlarında dalgalı olmasına rağmen denizde yüzdü, bazıları da şezlonglarda güneşlendi. Alanya İlçe Meteoroloji Müdürlüğü, güneşli havanın salı günü yerini sağanak yağışa bırakacağını, ardından hafta sonuna kadar tekrar güneşli havanın hakim olacağını belirtti.