Maltepe'de polislere taşla saldıran kişilerere özel harekat destekli operasyon

Maltepe'de 1 Aralık'ta meydana gelen silahlı kavgaya müdahale etmek üzere olay yerine giden polislere taşla saldıran kişiler hakkında, 'Polise mukavemet' ve 'Görevi yaptırmamak için direnme' suçlarını işledikleri gerekçesiyle çalışma başlatıldı. Düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Aydınevler Mahallesi'nde dün sabah saatlerinde şüphelileri yakalamak için helikopter ve Özel Harekat ekiplerinin desteğiyle operasyon düzenledi. Operasyonda 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri yaptığı aramalarda  tabanca, döner bıçağı ve 10 mermi ele geçirdi.

Polise saldıranların suç kayıtları çıktı

Gözaltına alınan 4 şüpheli Maltepe Asayiş Büro Amirliğine getirilerek detaylı sorgulamaları yapıldı. Şüphelilerden C.Ö.'nün 'Asker kaçağı' olarak arandığı ayrıca  'Mala zarar verme', 'Görevi yaptırmamak için direnme' ve 'Açıktan hırsızlık' suçlarından da kaydının bulunduğu, G.K.'nin ise cezaevi firarisi olduğu ve 8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlendi. 

Ö.G.'nin ise 'Uyuşturucu madde ticareti' suçundan aranması, G.Ç.'nin de  'Görevi yaptırmamak için direnme' suçundan aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. 

4 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyon polis kameraları tarafından görüntülendi.

 

DHA