Mahalleli isyanda belediye nerede?

Sarıyer'de sokağa bırakılan köpekler sürü halinde insanlara saldırmaya başladı. Belediyeden başıboş köpeklerin toplanmasını isteyen mahalle sakinleri olumsuz cevap aldı. Can güvenliklerinin olmadığını söyleyen vatandaşlar isyan etti.

Belediyeye  defalarca şikayette bulunan vatandaşlar sonuç alamadıklarını iddia ederek İstanbul'un ortasındaki köpek saldırılarına çözüm bulunmasını istedi. Yetkililerin kısırlaştırmak dışında kendilerine yardım edemeyeceklerini söylediklerini belirten Sarıyer sakinleri, sitenin içinde özellikle çocuklara karşı tehlike oluştuğunu söyledi. 

‘BAKIMLARINI ÜStLENMEK İSTEDİK’ 

Saldırgan köpekleri belediyeye şikayet etmelerine rağmen herhangi bir çözüm bulunmadığını ve o köpeklerin oğluna saldırdığını dile getiren site sakini Tolga Güler, “Özellikle akşamları çok saldırgan davranışlar sergiliyorlar. Çocuk parkında toplanıp tüm siteye dehşet saçıyorlar” dedi. Sarıyer Belediyesi’ne başvurduklarını belirten Güler “Hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. Hatta biz dedik ki bakım ücretlerini de karşılayalım. Mamasını verelim, yardımcı olamayız diyorlar” ifadelerini kullandı. 

‘BELEDİYEDEN İCRAAT BEKLİYORUZ’ 

Sokağa çıkmaya korktuğunu söyleyen Ayşe Yurtsever, “Gece hepsi bir ordu gibi oluyorlar. Kızım işten gelirken ona da saldırdılar.  Seslerinden uyuyamıyoruz, bahçelerimiz pislik ve oyuk içinde.Belediye neyi bekliyor, İçimizden birini parçalamaları mı lazım” diye konuştu. Köpekler nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen Sebla Rendan, “Geçen gün arabama saldırdılar. İki tane azılı köpek vardı. Görevliler gelip aldılar ama  2-3 gün sonra tekrar getirdiler. Hayvanseveriz ama bu böyle olmayacak onlara da yazık, mahalleliye de. Sarıyer Belediyesi'nden icraat bekliyoruz bu köpeklere sağlam bir yer ayarlamaları gerekiyor” diye konuştu.