Doğu'ya kış erken geldi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte birçok yerde kar yağışı başladı. Gece yarısı kar yağışının başladığı Kars'ta sabah uyananlar kenti 10 santim kar altında buldu. 

Hava sıcaklığının sıfırın altında 1 dereceye kadar düşmesiyle başta Kars ve çevresi olmak üzere önceki gece yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Kars kent merkezine mevsimin ilk kar yağışı dün öğle saatlerine kadar aralıklarla sürdü. Sabah güne her taraf bembeyaz kar örtüsüyle uyanan Karslılar, kışlık giysileri ile sokağa çıktılar.

KARTOPU OYNADILAR 

Okullara gitmek için evlerinden çıkan çocuklar ise önce kartopu oynadı. Kar kalınlığının 10 santime kadar çıkması, ulaşımda aksamalara neden oldu. Yazlık lastikleri ile yola çıkanların otomobiller yollarda kaydı. Soba ve kaloriferlerin yakıldığı kente başka bölgelerden bu yıl gelen öğrenci ve memurlar, erken gelen kışın şaşkınlığını yaşadı.

SÜRÜCÜLER ZORLANDI 

Erzurum'da da önceki gün etkili olan yağmur sonrası hava sıcaklığının gece sıfırın altına düşmesi üzerine kar yağışı başladı. Özellikle yüksek kesimlerde görülen kar yağışı, karayollarında araç sürücülerinin zorlanmasına yol açtı. Erzurum-Tortum karayolunun yüksek kesimlerindeki Güzelyayla Geçidi'nde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. 

Ceviz büyüklüğünde dolu 

Alanya'da dün sabah sağanak yağmura hazırlıksız yakalanan bölge halkı zor anlar yaşadı. İncekum ve Avsallar mahallelerinde ise dolu yağışı etkili oldu. Özellikle sahil kesimine ceviz büyüklüğünde dolu taneleri düştü. Yoğun dolu yağışı nedeniyle bazı bölgeler kar gibi beyaza büründü. Dolu yağışıyla birlikte denizde hortum oluştu. Kısa süreli oluşan hortum panik yaşattı.