Aman siz bu tuzağa düşmeyin

Aldığı ikinci el otomobili kaportacıya götüren Amasyalı genç adam “Aracınız 2+1” sözünü duyunca hayatının şokunu yaşadı.

UZUN zamandır hayallerini süsleyen beyaz renkli otomobile kavuşmanın sevincini yaşayan genç adam, çok geçmeden büyük hayal kırıklığına uğradı. Amasya’nın Merzifon İlçesi'nde yaşayan Hasan Bolat, kaportacıya götürdüğü aracı için, “Aracınız 2+1” sözünü duyunca hayatının şokunu yaşadı. Aracın ön kısmının 1996 model, arka bölümünün 2000 model bir araca ait olduğu belirlendi. 


SATAN KİŞİ TANIDIĞI BİRİYDİ 
Hasan Bolat, bir tanıdığından takas yapıp üstüne para ödeyerek aldığı beyaz renkli aracının bir süre sonra gittiği kaportacıda, ön kısmının 1996 modelken, arka bölümünün kırmızı renkteki 2000 model bir araca ait olduğunu öğrendi. Duyduklarına inanamayan Bolat Amasya Küçük Sanayi Sitesi'ndeki kaportacılara gitti. Burada da aynı yanıtı alan 32 yaşındaki Bolat, “Bana aracın '2+1' olduğunu söylediler. Yani iki aracı birleştirerek tek otomobil haline getirmişler. Arkasının kırmızı, önünün beyaz olduğunu dile getirdiler. Bir an şoka girdim” dedi. 


BAŞKA HASANLAR YANMASIN 
Önü 1996, arkası 2000 model dediği aracını satmayı düşünmeyen Bolat, “Biz yandık, başka Hasanlar yanmasın. Amacımız bu. Bu aracın bu şekilde olduğunu tüm Türkiye’ye duyurmam lazım. Çünkü bu bilgiyi paylaşmamak ahlaksızlık manasına geliyor” diye konuştu.