5 metrelik dalgalar ölüm getirdi 

Marmara Denizi'ndeki lodos nedeniyle 5 metreyi bulan dalgalar sahilde oturan liseli genç kızın ölümüne neden oldu. Dalgaların kapıp kayalara çarptığı genç kız hastanede kurtarılamadı. 

Tekirdağ'da liseli 16 yaşındaki Açelya Çevik ile Gamze Nur Çınar, bir süre sahilde oturdu. Bu sırada iddiaya göre Açelya Çevik, lodos nedeniyle 5 metreye kadar yükselen dalgalara kapılarak denize düştü.

KAYALARA ÇARPTI 

Arkadaşını kurtarmak için denize giren Çınar bir süre dalgalar arasında uğraşmasına rağmen arkadaşına ulaşamayınca, durumu polise bildirdi. Olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edilerek, deniz ve sahil boyunca arama yapıldı. AFAD ekipleri, Açelya Çevik'i kayalıklar arasında yaralı olarak buldu. Dalgaların kayalara çarptığı belirlenen Çevik, ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Açelya Çevik'in hastaneye gelen yakınları sinir krizleri geçirdi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

BİR ANDA KAPILDI 

Ölen Çevik'in arkadaşı Gamze Nur Çınar ise Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Sahilde otururken arkadaşının biranda dalgalara kapıldığını söyleyen Çınar, “Onu aramak için suya girdim ama bulamadım. Hemen polise durumu bildirdim” dedi.