• Bist 100
  102.715
 • Dolar
  5,2800
 • Euro
  5,9675
 • Altın
  224,2585
İstanbul
6 / 13
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Eylül 2018 00:03 | Perşembe

Takım aranıyor

Cocu tarafından kadro dışı bırakılan Ozan Tufan, Nabil Dirar ve Carlos Kameni’ye takım arayan Comolli, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar takımlarıyla temasa geçti. Körfez ülkelerine gitmek istemeyen Ozan’ı direkt olarak başkan Ali Koç ikna etti.

GÜNEŞ

TRANSFER SEZONU 3 EKİM’DE BİTİYOR

FENERBAHÇE, teknik direktör Phillip Cocu tarafından kadro dışı bırakılan Ozan Tufan, Nabil Dirar ve Carlos Kameni’ye takım arıyor. Giuliano’yu ve Josef de Souza’yı Suudi Arabistan ekiplerine yüksek bonservis bedelleriyle satarak ekonomik olarak rahatlayan Sarı-Lacivertliler, kadro dışı kalan 3 ismi de 3 Ekim’de transfer dönemi sona erecek olan bir diğer Körfez ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’a satmanın peşinde.

AY SONUNA KADAR GİDECEKLER

U21 ile idmanlara çıkan oyuncuların maaşlarını sektirmeden ödeyen Sarı-Lacivertliler'de, üç oyuncunun menajerleriyle görüşen Sportif Direktör Damien Comolli, oyuncuları ayrılmaya ikna etti. Körfez ülkelerindeki ilişkilerini kullanarak birkaç takımla pazarlıkları sürdüren Comolli’nin, Kameni ve Dirar’ın transferlerini ay sonuna kadar noktalaması bekleniyor. Körfez ülkelerine gitmek istemeyen Ozan Tufan için ise devreye direkt başkan Ali Koç girdi.

OZAN KENDİSİNİ SORGULAMALI

OZAN’DA hayal kırıklığı yaşadığını itiraf eden Başkan Koç, ”Geçen gün menajeriyle de görüştüm. Transfer dönemi kapanmayan Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar var. Oradaki takımlarda hayli hayli oynar. Kafayı koyan bir Ozan ama... Kafa çok önemli. Birazcık da Ozan’ın kendisini sorgulayıp ne yapmak istediğine karar vermesi gerekiyor. İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur” diyrek milli oyuncuyu ikna ettiğini vuguladı.

ÖNEMLİ OLAN MUTLU SON

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Phillip Cocu, Futbolun Süperleri gecesinde şunları söyledi: “Türkiye Ligi Avrupa'daki en önemli liglerden biri. Sert ve zorlu bir lig. Fiziksel anlamda güçlü futbolculara sahip bir lig. Avrupa'daki seviyesi oldukça yüksek. Benim için çok şaşırtıcı olmadı ki gelmeden önce de bilgi sahibiydim. Daha iyi işler yapmak istiyorum. Her başlangıç zordur ama sonunda mutlu olmak önemlidir.”