Şenol Güneş şampiyonluk konuşması yaptı! 'Son noktayı koyalım'

Teknik direktör Güneş’ten futbolcularına; “Bursa’da sezonun en güzel hikayesine virgül koyduk sadece. Kasımpaşa maçında son noktayı koymalıyız. Hikaye mutlu sonla bitsin.”

ŞAMPİYONLUK HAVASI

Şampiyonluğa 3 maç uzakta olan Beşiktaş, Kasımpaşa sınavına derbi ciddiyetiyle hazırlanıyor. Neşe dolu antrenmanlar, takımdaki kıskandıracak arkadaşlık havası, yönetimin ve teknik heyetin yüzünün gülüyor oluşu, kısacası Ümraniye’de tam bir şampiyonluk havası hakim. Teknik direktör Şenol Güneş, futbolcularının moral ve motivasyonundan memnun ama yine de uyarılarda bulunmayı ihmal etmiyor. Kurt hoca, dünkü çalışma öncesi yine bir şampiyonluk konuşması yaptı.

HİKAYEMİZİ GÜZEL BİTİRELİM

Bursaspor maçındaki istek ve disiplinden memnun kaldığını oyuncularına aktaran Güneş, “Kasımpaşa maçında da aynı arzuyu görmek istiyorum. Sezon boyu çalıştık, kah güldük kah hüzünlendik. Eleştirildik, göklere çıkarıldık. Sezonun en güzel hikayesinde son satırlara geldik. Bursa’da şampiyonluğu garantilemedik. Sadece bu güzel hikayeye bir virgül koyduk. Şimdi başka bir sayfayı yazıyoruz. Belki de son sayfa bu. Son noktayı koyma zamanı da geldi. Hikayemizi güzel bitirelim” dedi.

ASLA HAFİFE ALMAYIN

Her sezonun ayrı bir hikayesi olduğuna vurgu yapan Şenol Güneş, “İpler bizim elimizde. Tüm takım bu maçı son 90 dakika gibi düşünsün. Bu güzel camiaya bir şampiyonluk daha hediye edelim. Seneye de hikayenin 3. bölümünü yazarız. Rakip hafta içi kupadan elendi. Konya’dan yorgun döndüler. Ama Vodafone Arena rakibi canlandırır. Asla hafife almayın. Üzerimizdeki stres azaldı diye gevşeyemeyiz. İlk yarıda hafife aldınız cezayı kestiler. Göreyim sizi” şeklinde konuştu.

Maçlar oynanmadan kazanılmıyor

Tüm rakiplerin Beşiktaş’a karşı ekstra bir motivasyonla çıktığını, şampiyona çelme takmak için 2 kat efor sarf ettiğini hatırlatan deneyimli çalıştırıcı şöyle devam etti: “Bursa maçındaki gibi goller geç gelse de strese girmeyin. En az 1 gol atacak gücümüz var. Maçlar oynanmadan kazanılmıyor. Şampiyonluktaki en büyük rakibimiz Başakşehir değil, kendimiziz.