• Bist 100
  100.916
 • Dolar
  5,3214
 • Euro
  6,0137
 • Altın
  226,6927
İstanbul
1 / 4
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
13 Eylül 2018 00:06 | Perşembe

Duygun Yarsuvat'tan açık tehdit

“Yönetim kurulu, lütfen olağanüstü genel kurul toplantısını iptal edin. Yeni bir seçim yapmak istemiyoruz. Sizlerle yola devam etmek istiyoruz ama mecbur bırakırsanız istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz.”

BUNLARI ELDEN ÇIKARAMAYIZ

■ Galatasaray eski Başkanı Duygun Yarsuvat, divan toplantısında yönetime seslendi. Yarsuvat, 29 Eylül'de gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul toplantısının iptal edilmesini istedi ve başkan Mustafa Cengiz’i ile yönetimini açık açık tehdit etti. Net bir tavırla ‘sizi indiririz’ mesajı veren eski başkan Yarsuvat, şunları söyledi: “Sahip olduğumuz gayrimenkullerin değerlendirilmesi tabii ki söz konusudur. Buna karşı çıkamayız. Ama bunlardan hiç birini elden çıkartamayız.”

AYSAL DÖNEMİNDE REDDETTİK

■ YARSUVAT şöyle devam etti: “Olağanüstü toplantının gündeminde bunlarla ilgili bir takım hükümler konulmuştur ve bunlar oylanacaktır. Ünal Aysal, döneminde gayrimenkul yatırım ortaklığı kurmak istediğini söyledi. Divan bunu kabul etmedi. Şimdi ona benzer bir şey bugün de getirilmek isteniyor. Burada ‘Satmak’ sözcüğü kullanılmıyor ama üstü örtülü olarak ‘Bahis konusu araziyi kurulmuş veya kurulacak şirketlere aynı sermaye olarak koymak’ yetkisi isteniyor.”

AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN

■ “Bu aklımızla alay etmektir. Bu bizi rencide edici bir tekliftir. Bu maddelerin külliyen reddedilmesi gerekir. Yönetim kurulu, lütfen olağanüstü genel kurul toplantısını iptal edin. Galatasaray’ın daha fazla yara almasına müsaade etmeyin. Galatasaray’da bölünme olabilir. Buna müsaade etmeyin. Biz artık yeni bir seçim yapmak istemiyoruz. Sizlerle yola devam etmek istiyoruz. Ama mecbur bırakırsanız, istemediğimiz şeyleri de yapmak zorunda kalabiliriz.”

Edebimle çekilirim

BAŞKAN Mustafa Cengiz, Duygun Yarsuvat’ın sözlerine aynı şekilde karşılık verdi. Geri adım atmayan Cengiz, “Duygun ağabey, 'Siz bu aklı nereden aldınız’ dedi. Üzüldüm. Aynı şeyi Duygun Ağabey’in yönetim kurulunda olduğu maddeden okuyorum. Aynı madde. Demek ki ben geçmiş yönetimlerden bu aklı almışım. Olmaz ise ayrıca tartışılır. Siz bir yazarın dediği gibi tokat vurursunuz ama ben o tokadı yemem, edebimle geri çekilirim. İçiniz rahat olsun” dedi.