Arda Turan La Liga'ya damga vurdu!

Atletico Madrid'den ayrılırken "Gidiyorum çünkü burada çok fazla koşuluyor" diyen Arda Turan, Barcelona'nın en çok koşan futbolcularından biri oldu.

 İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) takımlarından  Barcelona'da forma giyen Arda Turan, en çok koşan futbolculardan biri oldu.
 
La Liga'nın 8. haftasında sahasında Deportivo'yu 4-0 yenen  Barcelona'da ilk 11'de sahaya çıkan ve maç sonuna kadar forma giyen Arda Turan,  istatistiklerde sahanın en çok koşan futbolcusu olarak dikkat çekti. Atletico  Madrid'den ayrılırken, "Gidiyorum çünkü burada çok fazla koşuluyor" diyen Arda,  Barcelona'daki 2. sezonunda en çok koşan futbolcular arasına girdi.
 
Deportivo maçındaki istatistiklere göre 10,87 kilometre koştuğu tespit  edilen Arda, Deportivo'dan Celso Borges (10,81) ve takım arkadaşı Ivan Rakitic'in  (10,74) önünde sahanın en çok koşan futbolcusuydu. Sergi Roberto'nun sakatlığı ve  Aleix Vidal'ın kadro dışında tutulmasından dolayı Deportivo maçında sağ kanatta  görev yapan Arda, bu sezon ilk kez Barcelona'nın sahada en fazla mesafe kateden  ismi oldu.
 
La Liga'da geride kalan 8 maç sonunda genel istatistiklere  bakıldığında Barcelona'nın en çok koşan futbolcusu toplamda 68,47 kilometreyle  Gerard Pique olurken, Arda Turan (67,39) ikinci sırada yer aldı.
 
Öte yandan Deportivo maçında Barcelona'nın sahadaki en aktif  oyuncularından biri olan, paslarıyla oyunu kuran Arda, toplamda 10 kezle en fazla  top çalan futbolcu olmayı da başardı.
 
La Liga'daki 8 maçın 6'sında ilk 11, 2'sinde de yedekten oyuna giren  Arda, toplam 572 dakika sahada kalırken, Pique'nin (630) ardından Barcelona'da en  çok dakika alan ikinci futbolcu olarak gözüktü. İspanya liginde 2 golü bulunan  Arda, isabetli pas oranı ve top çalma istatistikleriyle de Barcelona takım  ortalamasının üzerine çıktı.