• Bist 100
  102.366
 • Dolar
  5,3276
 • Euro
  6,0549
 • Altın
  228,3169
İstanbul
3 / 5
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Temmuz 2018 16:13 | Salı

Abdurrahim Albayrak 'en az 2 transfer yapacağız' dedi, isim verdi

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, yeni sezon hazırlıklarının sürdüğü İsviçre'de açıklamalar yaptı.

UEFA ile yapılan anlaşma gereği talimatların dışına çıkmayacaklarını belirten Albayrak, en az 2 transfer daha yapacaklarını tahmin ettiğini dile getirdi. Badou Ndiaye'yle ilgili konuşan Albayrak, Tarık Çamdal'ın da ayrılacağını vurguladı.

Abdurrahim Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Kiralama yöntemi ile birlikte UEFA'nın verdiği talimatların içinde kalacağız. Dışına çıkmayayacağız. Muhakkak transfer yapacağız. En az 2 tane daha yapacağız. Her an her şey olabilir"

"Takımdan ayrılmak isteyen olursa hocamızla konuşur ve gider. Yabancı kontenjanımızı boşaltabiliriz. Kaleci transferi de gündemimizde ama yerli almak istiyoruz."

"Trezeguet için formüller arıyoruz. Turgay Ciner, değerli bir arkadaşım, bir ağabeyim... Konuşuyoruz, inşallah onu getireceğiz."

"Altyapıdan kalecilerimiz geliyor. Muhakkak bir tane de yerli kaleci alacağız."

"Tarık Çamdal için ben de kulüp bakıyorum. Geçmiş dönemde böyle bir sözleşme yapılmış. Olan olmuş artık. Tarık'ın hiçbir suçu yok. Kendisiyle böyle bir sözleşme yapılmış. Ama ona bir takım bulup göndereceğiz. Kendisi de oynamak istiyor."

"Ndiaye gitmeden önce bizimle konuştu. Hocamız ona Galatasaray'ı anlattı ama kendisi anlamamış herhalde. Çünkü şu an pişman. Şampiyon takımdan küme düşen takıma gitti. Bu ayrılıklar bazen iyi oluyor, kulübün değerini daha iyi anlıyorlardır."

"Bankalara gidip yalvarmak yerine, kombine alan iş adamlarımıza gidip 2-3 yıl uzatmalarını isteyeceğiz. Ben de kendi locamı uzatacağım, başkan bey de aynı şekilde... Bazı arkadaşlarımız buna başladı, ciddi paralar gelmeye başladı."