• Bist 100
  120082
 • Dolar
  6,0622
 • Euro
  6,5697
 • Altın
  309,3750
İstanbul
5 / 8
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
17 Ocak 2018 Çarşamba 00:00:00 | Son Güncelleme: 16 Ocak 2018 Salı 21:18:43

Kilo vermenin sırrı: Sarımsak çayı

Tansiyonu düşüren, kalbi koruyan, saç ve cilt için çok faydalı olan sarımsak, aynı zamanda yağ yakımını hızlandırıyor. Sarımsakla demleyeceğiniz çay kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak.

Eski zamanlardan bu yana sarımsağın faydaları hakkında uzun araştırmalar yapılmıştır. Yapılan araştırmalarda sarımsağın insan sağlığı üzerinde çok etkili olduğu kanıtlanmış. Özellikle kalp krizi riskini azaltmada ve çeşitli kanser hastalıklarına karşı koruyucu özelliği olduğu belirlenmiştir. Cilt için kullanımı her bölgede ayrı şekilde olmaktadır.

TOKSİNLERDEN ARINDIRIR

Genelde saçlar için sarımsak saf şekilde veya yağıyla tedavi edilebilirken, cilt içinde çayı ya da sarımsak limon kürü hazırlanıp uygulanabilir. Öte yandan sarımsakla demlenen çay zayıflatma etkisiyle dikkat çekiyor. Antibiyotik etkisi gösteren sarımsağın diş olarak adlandırdığımız etli kısımlarıyla elde edilen bitkisel çay, vücudumuzda biriken yağların yakılmasına yardımcı olur. Zayıflamak isteyenler sarımsak çayını kullanarak yağlarından kurtulabilirler. Hazırlanması kolay olan bu çay ayrıca vücudu toksinlerden arındırırken sindirim sisteminin de düzelmesini sağlıyor. Sarımsakla demlenen çay; kalp sağlığımızı korumamızda büyük yardımcı olur.

BUHARI ETKİLİ

Vitamin ve mineraller açısından zengin olması nedeniyle daha sağlıklı olmaya neden olur. Mideye zarar veren parazitlerin yok olmasına zemin hazırlar. Sindirim sistemini daha düzenli çalıştırır. Vücutta biriken gazın giderilmesine etki eder. Sarımsak çayının buharı bronşit etkilerini azaltır. Zayıflamamıza yardımcı olur. Enfeksiyonlara karşı vücudun daha dirençli olmasını sağlar. 

YAĞ YAKTIRAN ÇAY TARİFİ

Sarımsak çayı hazırlamak için tek ihtiyacımız olan şey sarımsak. Tatlandırmak için de bal ve limon. Bir bardak suyun içerisine bir veya bir buçuk diş sarımsak atarak suyun sarımsakla birlikte kaynamasını bekleyin. 

BAL YA DA LİMON EKLEYİN

Kaynadıktan hemen sonra ateşten alarak iki üç dakika kadar dinlendirin. Daha sonra bir çay kaşığı bal ve isteğe göre limon damlatarak tatlandırın. Bu şekilde hazır hale gelen sarımsak çayını düzenli olarak kullandığınız takdirde kısa sürede kilo vermeniz mümkün. 

HER GÜN BİR TANE YUTUN ÇÜNKÜ...

- Hazmı kolaylaştırır. 
- Oluşan kanser hücrelerinin yayılmasını ve büyümesini engeller. 
- Vücudun gerek duyduğu tüm vitamin ve mineralleri sağlayarak vücut direncini artırır. 
- Soğuk algınlığına bağlı gelişen hastalıklara karşı yakalanma olasılığını azaltır. 
- Vücuda enerji vererek kişinin dinç kalmasını sağlar. 
- Özellikle kış aylarında oluşan halsizlik ve kronik yorgunluğa iyi gelir. 
- Saçlarda oluşan dökülmeyi engelleyerek saçlara daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. 
- Zehirlenme durumlarına karşı faydası vardır. 
- Vücuttaki kireçlenmeye karşı faydalıdır. 
- Vücutta oluşan tüm iltihaplı hastalıklara karşı etkilidir. 
- Kolesterol hastalığına karşı iyi gelir. 
- İdrar söktürücü özellik yaratır. 
- Kilo verme sürecine katkıda bulunmak mümkündür. 
- Vücutta var olan kesik ve yaraların iyileşme sürecini kısaltmada etkilidir. 
- Ciltte oluşan sivilce, akne, egzama gibi cilt hastalıklarını sarımsak tüketerek önlemek mümkündür.