• Bist 100
  101.323
 • Dolar
  5,3139
 • Euro
  6,0073
 • Altın
  226,4117
İstanbul
1 / 4
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
30 Ağustos 2018 16:27 | Perşembe

Evlilik yıldönümü hediyesi yeni burun

Yıllardır burun estetiği olma konusunda korkuları olan ve bu korkularını aşamayıp ameliyat olamayan Viyana'da yaşayan Türk vatandaşı Elif Görüm'e eşi ilginç bir sürpriz yaptı

Viyana'da yaşayan 7 yıldır burun estetiği  yaptırmak isteyen ama korkudan bunu  gerçekleştiremeyen Elif Görüm, 12.  evlilik yıldönümü yaklaşırken ilginç  bir "hediye" ile karşılaştı. Genç kadının eşi, eşinin korkusunu yenmesi adına ona enteresan bir sürpriz yaparak kedisinin de eşiyle aynı anda burun ameliyatı olacağını ve operasyona beraber girerek eşine destek olmayı amaçladığını dile getirdi. Bunun üzerine estetik operasyon için Türkiye'yi tercih eden çift elele Anavatan'a gelerek ameliyat masasına yattı.

'Korkumu elele yendik'

Türk doktorlara güvendikleri için gurbetçi olarak Türkiye'yi seçtiklerini söyleyen  Elif Görüm, "Eşimin benimle aynı  anda ameliyat masasına yatması fikri  bütün korkumu yok etti. O da  burnundan estetik  olmak istiyordu,  ayrıca nefes  alma problemi de  vardı. Birlikte geçirdiğimiz  ameliyatla o da bu sorunundan  kurtuldu" dedi.

Erdal Görüm, Türkiye'de Prof. Dr. Bekir Atik'e ulaştı. "Hayat arkadaşımın yanlız  acı çekmesine katlanamadım. Evlilik  yıldönümümüz yaklaşırken sürpriz  yapmak istedim"  görüşünü paylaşan  Görüm, "Eşimle Viyana'da tanıştık,  evlenene kadar çok zorlu   süreçlerden geçtik. Birbirimize   aşık olduk ancak ailelerimiz  bu  beraberliği istemedi. Tam 7 yıl bu  engelden dolayı evlenemedik.  Evlenmedem önceki dönemle birlikte  18 yıldır bir aradayız. Birlikte  elele bu korkuyu yenmeniz  sevgimizi daha da perçinledi" dedi.
 

Yabancıların estetikte Türkiye'ye ilgisi büyük

Türk sağlık turizmi ile yabancılara  daha fazla hizmet verdiklerini  söyleyen Dr.Atik,  "Gurbetçiler  arasında Türkiye'yi seçen çok hasta  var. Ama son yıllarda yabancı  hastalarda da  Türkiye'ye ilgi çok  daha büyük. Ülkemiz estetik  konusunda turistlerinin odak noktası oldu.  Burada sunulan sağlık hizmetlerinin  yurtdışında  tanıtımını yapmış  oluyorlar. Yabancıların sağlıkta  bizi seçmelerinin sayısız nedeni  var. Ama oradaki fiyatlara göre  yüzde 60 daha ucuz olmamız büyük  etken" yorumunu yaptı. 

En son çıkan bir "Torba Yasa" ile Meclis’ten geçen yeni  bir düzenleme, sağlık turizminden  elde edilen döviz gelirini  arttırmayı amaçlıyor. Sağlık ve  Estetik Turizmi , Türk  hekimlerinin  başarısını dünyaya duyuruyor. Bu  yolla ülkemiz hem döviz hem de prestij  kazanıyor.        

'Hiç acı  çekmeyeceksiniz' yalanı 

Bu operasyonu gerçekleştiren  Estetik ve Plastik  Cerrahı  Prof. Dr.  Bekir Atik,

"Bize başvuranlardan 'Törpü yaparak   burun eğriliğini gidermeniz mümkün  mü? Burun kemiğim kırılacak mı? çok  ağrım olacak mı?' şeklinde o kadar  çok soru alıyoruz ki. Çoğu kişi  korkudan isteği ile yaşıyor ama  gerçekleştiremiyor. İçinde ukde  olarak kalıyor.  Hastalarımız bazı  teknik konuları bilemeyince  korkuyor. Hastalara 'hiç acı  çekmeyeceksiniz' şeklinde bazı yanlış bilgiler verilebiliyor.   Ben bunu doğru bulmuyorum. 

 Burnunun şeklinden ve görünümünden rahatsız olan  hayli insan var. Uygun teknikler kullanıldığında morluk ve şişlik en aza  indirilebilir. Daha az acı çekilerek  bunu yapmak mümkün. Morluk ve şişlik  zaten 5-6 günde geçen bir durum.  Ameliyat  olanlar  6 veya 7 gün  sonra işlerine ve sosyal hayata  adapte oluyorlar" şeklinde konuştu.